Piła. Umowa została podpisana. Szkoła Podstawowa nr 7 doczeka się hali sportowej

Szkoła Podstawowa nr 7 w Pile w końcu doczeka się nowej hali sportowej. Jej budowa rozpocznie się niebawem, miasto właśnie podpisało umowę z wykonawcą firmą Hosta Group Sp. z o.o. Sp. K. z Grębocina za kwotę ponad 18,5 miliona złotych . To ważna wiadomość dla całej szkolnej społeczności.

– W Pile prowadzimy ponad 150 projektów inwestycyjnych, które przygotowywane są przez Urząd Miejski. Jak dodamy te z naszych jednostek to wyjdzie ich ponad 200.  Pewnie wszystkie są ważne, ale są wśród nich te bardzo ważne. I ta do nich należy. Mowa o budowie nowej hali na osiedlu Górnym przy SP 7. Nie było łatwo w dzisiejszych czasach doprowadzić do szczęśliwego finału, czyli dopiero do wyłonienia wykonawcy w trzecim przetargu. Jednak się udało i to zadanie powierzamy firmie HOSTA Group z Grębocina, która  ma doświadczenie w tego typu inwestycjach. Będzie to drugi  nowoczesny obiekt szkolny na osiedlu Górnym dla uczniów i nauczycieli – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

– W ramach inwestycji powstanie sala sportowa, salka fitness, szatnie dla dzieci i dla nauczycieli, a także szatnie dedykowane dla osób niepełnosprawnych. W ramach tego  zakresu rzeczowego wykonawca wykona również zagospodarowanie terenu. Obejmie ono budowę bieżni lekkoatletycznej, drogi pożarowej, chodników oraz zagospodaruje teren w  zieleń. Bardzo ważne jest to, że ten budynek hali sportowej będzie budynkiem pasywnym, czyli wykorzystane zostaną  tutaj wszystkie technologie zmierzające do tego, żeby budynek zużywał jak najmniej energii. Czyli będą panele fotowoltaiczne, pompa ciepła. Ponadto okien będzie mało, ale  za to cała elewacja bardzo mocno zostanie docieplona dobrymi materiałami izolacyjnymi. Warto przypomnieć, że przygotowania do tej inwestycji rozpoczęliśmy w ubiegłym roku kiedy nastąpiło rozebranie budynku, który stał w miejscu przyszłej budowy hali – dodaje Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich UM Piły.

Termin umowny zakończenia inwestycji to 24 miesiące od daty podpisania umowy.

To kolejny etap zmian, jakie czekają placówkę. Przypomnijmy, że obecnie przy Szkole Podstawowej nr 7 trwa rewitalizacja budynku, która obejmuje odnowienie elewacji budynku, modernizację dachu, przebudowę i odnowienie pomieszczeń szkolnej harcówki, modernizację oświetlenia auli oraz otoczenia szkoły. Jak widać na zdjęciach elewacja SP 7 pięknieje z każdym dniem.

Sebastian Daukszewicz

pila_umowa

pila_umowa_13 pila_umowa_02 pila_umowa_03 pila_umowa_04 pila_umowa_05 pila_umowa_06 pila_umowa_07 pila_umowa_08 pila_umowa_09 pila_umowa_10 pila_umowa_11 pila_umowa_12