Piła w pierwszej 10-tce rankingu „Financial Timesa”

Piła znalazła się na dziewiątej pozycji wśród polskich miast, w kategorii realizacja strategii przyciągania zagranicznych inwestycji bezpośrednich w rankingu, który przygotował magazyn „fDi” należący do grupy „Financial Times” (wydawcy prestiżowego brytyjskiego dziennika), a specjalizujący się w tematyce inwestycyjnej. Ranking „Polish Cities of the Future 2017/2018” („Polskie miasta przyszłości 2017/2018”) opublikowany został w połowie lutego br. Wręczenie certyfikatu odbyło 14 marca w Cannes, podczas uroczystej gali towarzyszącej największym w Europie targom inwestycyjnym MIPIM. Real Estate Expo z udziałem prezydenta Piły Piotra Głowskiego.

– Ranking, który jest tworzony od kilku lat, obserwowaliśmy z zazdrością, a w tym roku znaleźliśmy się nie tylko wśród tych piętnastu wyróżnionych miast, ale i w pierwszej dziesiątce miast w Polsce. Listę otwiera Wrocław. My jesteśmy natomiast jedynym miastem z Wielkopolski, przed Szczecinem, Płockiem, Rzeszowem, czyli miastami, które do tej pory zbierały laury. To wielki sukces, ponieważ była to ocena ekspertów zewnętrznych – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Eksperci oceniali m.in. kluczowe inicjatywy podnoszące atrakcyjność inwestycyjną, projekty infrastrukturalne i w zakresie planowania przestrzennego, zachęty inwestycyjne (np. w postaci zwolnień podatkowych), formy wspierania inwestorów w trakcie oraz po zrealizowaniu inwestycji.

Piętnastka miast, które mają najlepszą strategię pozyskiwania zagranicznych inwestorów wg. rankingu ,,Financial Times”

1. Wrocław
2. Katowice
3. Lublin
4. Bydgoszcz
5. Krosno
6. Gdynia
7. Kraków
8. Opole
9. Piła
10. Tarnów
11. Dąbrowa Górnicza
12. Szczecin
13. Płock
14. Rzeszów
15. Radomsko

Sebastian Daukszewicz

pila_w_pierwszej_dziesiatce00

pila_w_pierwszej_dziesiatce04 pila_w_pierwszej_dziesiatce01 pila_w_pierwszej_dziesiatce02 pila_w_pierwszej_dziesiatce03