PIŁA. W rejonie ul. Andersa powstanie kolejny budynek mieszkalny

Pilskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego dzięki uzyskaniu promesy na budowę Zespołu zabudowy mieszkaniowej Nr 3 w rejonie ul. Andersa może przystąpić do inwestycji, w której planuje się wybudowanie kolejnych 33 mieszkań z przeznaczeniem na komunalne i na te w ramach gminnego programu „Mieszkanie na Start”.

– Złożyliśmy kolejne dokumenty z prośbą o uzyskanie wsparcia finansowego w ramach budowy mieszkań w programie rządowym. Aby była jasność większość finansujemy sami. To są nasze środki, ale cieszymy się z każdej pomocy, która się pojawia. W tym przypadku jest propozycja przekazania do naszej gminy ponad 3 milionów. Uzyskaliśmy promesę, dzięki której uda się wybudować 33 lokale – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

– Przystępujemy do realizacji kolejnego budynku o nazwie roboczej zespół zabudowy mieszkaniowej Nr 3 w rejonie ul. Andersa w Pile – tereny pokoszarowe. Jest to zwieńczenie naszych dążeń do rewitalizacji tego terenu poprzez zamianę budynków pokoszarowych i realizacji nowych budynków na działkach wolnych. W budynku nr 2 będzie 36 lokali (pierwsze prace widoczne będą w marcu a zakończymy we wrześniu 2021) a w budynku nr 1 znajdzie się miejsce 33 lokale mieszkalne pod klucz – zakończenie tej inwestycji planujemy w roku 2024. A przed budynkiem tereny zielone, ciągi pieszo-jezdne, parking, elementy małej architektury. Lokale przeznaczone będą dla osób niespełniających kryteriów przydziału lokalu socjalnego –warunek konieczny, również przeznaczone będą na lokale komunalne w łańcuszku zamian z budynków o złym stanie technicznym lub kolizji z MPZP. Będą też lokale w ramach programu,, Mieszkanie na Start’’, dla młodych fachowców.  Koszt inwestycji 7,6 mln zł – dodaje Remigiusz Dekarli, prezes Pilskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Po wybudowaniu budynku gmina uzyska bezzwrotne dofinansowanie w kwocie 3,94 mln zł. przy całościowym koszcie inwestycji 9,3 mln zł. Po zakończeniu całej inwestycji w Zespole zabudowy mieszkaniowej Nr 3 będzie 69 lokali a łączny koszt wyniesie ok. 17 mln zł.

W ostatnich latach Gmina Piła i TBS przeznacza na inwestycje mieszkaniowe przy ul. Andersa kwotę ponad 44 mln zł, przy 18 mln dofinansowania z Banku Gospodarstwa Krajowego. Daje to łącznie 271 mieszkań.

Sebastian Daukszewicz

w_rejonie_andersa_powstanie1_01

w_rejonie_andersa_powstanie1_08 w_rejonie_andersa_powstanie1_02 w_rejonie_andersa_powstanie1_03 w_rejonie_andersa_powstanie1_04 w_rejonie_andersa_powstanie1_05 w_rejonie_andersa_powstanie1_06 w_rejonie_andersa_powstanie1_07