PIŁA -WALCZY RAZEM

pila_walczy

Kiedyś mawiało się, że kto śpiewa ten modli się podwójnie, dziś powiedzielibyśmy, że ten kto pomaga modli się podwójnie. W czasach koronawirusa coraz trudniej być dobrej myśli, zwłaszcza, że w doniesieniach medialnych mnóstwo smutnych i trudnych do przetrawienia informacji. Na szczęście są też zdarzenia, które pokazują ile dobra jest wokół nas, ile dobra jest w nas. Piła wpisuje się w epidemię dobra, która w tych niełatwych czasach uwidacznia się w całej Polsce i staje do walki z epidemią koronawirusa.

Piła potrafi dzielić się dobrem i dobrem zarażać  –  robiła to niedawno, mobilizując się dla Filipa #RazemdlaFilipaKaźmierczaka. Pilanie są zaprawieni w boju.

15 marca 2020 r. pojawił się pierwszy post na  Facebooku. Sławomir Poszwa, z myślą o osobach starszych utworzył grupę PIŁA – WALCZY RAZEM. Pierwszy post dotyczył zorganizowania pomocy dla osób starszych. Dość szybko jednak okazało się, że deklaracji pomocy i obszarów pomocy jest tak wiele, że powstał pomysł by na facebookowej grupie rozszerzyć obszary pomocowe.  Sławek Poszwa utworzył prosty regulamin i podał fundamentalna zasadę – robimy to wszystko za darmo. Natychmiast zgłosili się: Damian Wycisło, człowiek z ogromnym doświadczeniem w tzw. wolontariacie, z ważną znajomością języka migowego, współpracujący ze Stowarzyszeniem Słabo i Niesłyszący ”Migacze” w Pile; Małgorzata Mróz – dziś fantastycznie koordynuje grupą ”MASECZKI DLA PIŁY” i jej cudowne dziewczyny, a właściwie „zaszywające się rodziny” (szyją całe rodziny!); Pan doktor Zygmunt Malinowski – prezes zarządu „Ars Medical” Spółka z o. o., który wsparł maseczkowy projekt i umożliwił ich sterylizację; Magdalena Terlikowska – koordynuje projektem  „psychololodzy i psychoterapeuci -wsparcie w kryzysie #koronawirus”, współpracuje ze stroną na fb „Pies w koronie” (pomoc właścicielom zwierząt #koronawirus), pomaga w prowadzeniu strony PIŁA WALCZY RAZEM; Julita Żybort – koordynuje sprawami dotyczącymi pomocy dla rodziców samotnie wychowujących dzieci (w tym dzieci przewlekle chore i niepełnosprawne); Sławomir Poszwa – dzięki któremu wszystko się zaczęło: człowiek, który załatwia to wszystko, co wydaje się niemożliwe, a zarazem jest strażnikiem swojej grupy i bezwzględnie pilnuje przestrzegania zasad; kilka osób, pomagających anonimowo; Myjnia Caro ul. Dąbrowskiego 8 – z punktem zbiórki (w godz. 8.00 – 16.00) środków dezynfekcji, rękawiczek, maseczek,  wody butelkowej itp. (środki te będą kierowane do ratowników w karetkach, policji na służbie, Straży Miejskiej, Inspekcji Drogowej).

PIŁA WALCZY RAZEM nie przyjmuje pieniędzy, nie oferuje sprzedaży, nie zamieszcza ofert komercyjnych!!! Dla osób, które chcą pomóc rozwijając fundamentalną zasadę grupy /pomagać: „rób to co potrafisz, tym, co posiadasz i tam, gdzie jesteś” (Theodore Roosevelt). Dla potrzebujących pomocy: odważ się prosić o pomoc, razem damy radę !!!

Link do grupy na FB – https://www.facebook.com/groups/687657412053020/

Stowarzyszenie Słabo i Niesłyszący ,, Migacze ” w Pile