Piła Wręczono nagrody dla dzieci w konkursie plastycznym KRUS

17 marca  2024 r. w Placówce Terenowej KRUS w Pile odbyła się uroczystość, w czasie której nagrodzono najlepszych uczestników na etapie regionalnym IV Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci, ogłoszonego pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy” organizowanego przez KRUS. W etapie regionalnym udział wzięło 56 uczniów z 12 szkół podstawowych z terenu powiatów pilskiego, chodzieskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego. 

 

Celem konkursu kierowanego do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

 

– Zadaniem konkursowym było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Z doświadczenia wiemy, że tę wiedzę na temat bezpiecznego zachowania się na terenach wiejskich często dzieci przekazują rodzicom. To jest podobnie jak z edukacją na temat segregacji śmieci. Dzieci tego uczą się w szkole i przekazują te widzę rodzinie i ją stosują w praktyce. Dzięki sponsorom pozyskaliśmy atrakcyjne nagrody, a za sprawą przychylności mediów nasze prewencyjne działania zostaną nagłośnione i konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem – mówi Grzegorz Płachta, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Pile.

 

Laureatami etapu regionalnego zostali:

 

 w I grupie wiekowej (klasy 0 – 3)

 

1 miejsce – Oliwia Kusz, klasa III, SP w Białośliwiu

2 miejsce – Lidia Zych, klasa II, SP w Wyrzysku

3 miejsce – Emilia Jeszke, klasa I, SP w Białośliwiu

 

w II grupie wiekowej (klasy 4 – 8)

 

1 miejsce – Krzysztof Tomaszewski, klasa V, SP w Kosztowie

2 miejsce – Bartosz Streich, klasa IV, SP w Strzelcach

3 miejsce – Gabriela Schab, klasa VI, SP w Krzyżu Wlkp.

 

Wyróżnienia:

 

Natalia Buda, klasa I, SP w Skrzatuszu,  Zuzanna Czapla, klasa IV, SP w Skrzatuszu, Gabriela Kułaga, klasa I,  SP w Szydłowie.

 

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi” organizowany jest od 2011 roku w ramach działań na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników.

 

Sebastian Daukszewicz