Piła. Wspólne kontrole Rodzinnych Ogrodów Działkowych

Dzielnicowi pilskiej jednostki wspólnie z przedstawicielami Straży Miejskiej, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz prezesami Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Pile prowadzą kontrole bezpieczeństwa na terenach rekreacyjnych w naszym regionie.

Funkcjonariusze przede wszystkim zwracają uwagę na odpowiednie zabezpieczanie swoich altan i pomieszczeń gospodarczych oraz przypominają, aby nie pozostawiać na otwartym terenie żadnych wartościowych przedmiotów. Przedstawiciele służb i instytucji omawiają również kwestię bezpieczeństwa pożarowego, które jest ważne szczególnie w okresie zimowym, kiedy wiele osób próbuje ogrzewać swoje altany.

Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie z policjantami informowali o możliwościach pomocy, którą mogą uzyskać przede wszystkim osoby bezdomne. Okres zimowy i towarzyszące mu niskie temperatury mogą stanowić bardzo poważne zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do mieszkańców, aby reagować w przypadkach napotkania osób bezdomnych nie posiadających żadnego schronienia. Należy w takiej sytuacji zadzwonić i poinformować dyżurnego pilskiej Policji lub Straży Miejskiej, który na miejsce skieruje odpowiedni patrol.

Pamiętajmy, czasami wystarczy tylko jeden telefon, aby uratować czyjeś życie.

st. sierż. Wojciech Zeszot

pila_wspolne_kontrole

pila_wspolne_kontrole_02 pila_wspolne_kontrole_03