Piła. Wystartował oficjalny trening do Rowerowej Stolicy Polski | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. Wystartował oficjalny trening do Rowerowej Stolicy Polski

  Z pierwszym dniem wiosny rozpoczyna się trening do Rowerowej Stolicy Polski 2023 z aplikacją Aktywne Miasta. Do 21 maja mieszkańcy będą kręcić kilometry dla swoich miast oraz gmin i sprawdzać swoją formę przed decydującym starciem – czerwcową rywalizacją!

  Najbliższe dwa miesiące to nie czas ścigania i walki o pierwsze miejsce, ale moment na zbudowanie kondycji fizycznej i psychicznej. To również czas, dla nowicjuszy na zapoznanie się z działaniem i funkcjami aplikacji. Każdy, kto dołączy do treningu i wybierze swoje Miasto, automatycznie zostanie przypisany do czerwcowej rywalizacji!

  - Startuje trzecia edycja do Rowerowej Stolicy Polski do której zgłosiło się 51 miast w tym oczywiście Piła. Będziemy starali się poprawić nasz rekord z ubiegłego roku który nie był zły.  Oprócz nagród, pucharów najważniejsze to satysfakcja i zdrowie każdego uczestnika. Liczę na Państwa udział, zarówno tych, którzy będą jeździć na rowerach lokalnych, ale również tych naszych lokalnych rozgrywkach związanych z turystyką pieszą – mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

  Powróci także rywalizacja miejska Aktywna Piła, która skierowana będzie do rowerzystów, ale także biegaczy i miłośników nordic walking. W swoich dyscyplinach i kategoriach wiekowych pilanie od 1 maja do końca września będą rywalizowali o puchary i nagrody!

  - Od 21 marca rozpoczęliśmy  treningi, które potrwają  do 21 maja. Potem kilka dni przerwy i od 1 czerwca do końca czerwca rozpoczniemy rywalizację o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. My, jako miasto  Piła dokładamy do tego komponentu, podobnie z resztą jak w latach ubiegłych rywalizację o nazwie Aktywna Piła. Od 1 maja do 30 września rowerzyści, biegacze i miłośnicy nordic walking będą rywalizować o puchary, jak również o inne atrakcyjne nagrody w czterech  kategoriach wiekowych  i w swoich dyscyplinach.  Już dziś zapraszamy do instalacji aplikacji na telefon lub do zalogowania się za już zainstalowanych na telefonie. Potem wybieramy Miasto Piła i od wtorku czy to podczas dojazdu do szkoły, pracy czy codziennej aktywności zbierania tych kilometrów. Nie trzeba tych km zbierać tylko w Pile, ale można na konto miasta zbierać gdziekolwiek – dodaje Bartosz Mirowski z UM Piły.

  W ubiegłym roku łącznie w rywalizacji dla biegaczy udział wzięło 108 osób, maszerowały 183 osoby, a na rowerze jeździło aż 452 pilan. Mamy nadzieję, że w tegorocznej edycji aktywnych mieszkańców będzie jeszcze więcej.

  Jak wziąć udział w zabawie?

  Jeśli nie kręciliście kilometrów dla Piły w poprzednich edycjach i nie macie pobranej aplikacji Aktywne Miasta to zróbcie to natychmiast.

  Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się tu: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.bydgoszcz.aktywna

  Link do pobrania aplikacji dla systemu IOS znajduje się tu: https://apps.apple.com/pl/app/rowerowa-stolica-polski/id1317715080?l=pl&fbclid=IwAR2RaMg-pEE6JIDB9S4HN16MP2VOgHPye90CzSOGbog14B_Jm82PxGFHU9o

  Wsiadaj na rower i kręć kilometry dla Piły

  • W menu wybierz „Rywalizacje”, następnie „Trening RSP dla miast”

  • Z rozwijanej listy wybierz miasto (Piła!), dla którego będziesz kręcić kilometry

  • W kolejnym kroku wybierz grupę z listy lub zaproponuj nową grupę i razem z przyjaciółmi weźcie udział w zabawie!

  ABC, czyli najważniejsze zasady udziału w Treningu do Rowerowej Stolicy Polski 2023 Dla wszystkich, którzy dołączyli już lub planują wziąć udział w oficjalnej rozgrzewce do Rowerowej Stolicy Polski, przygotowane zostały podstawowe informacje dotyczące aplikacji i zasad rywalizacji.

   

  W linku poniżej znajdziecie m.in. odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Jak dołączyć do treningu?

  • Jak zmienić miasto i grupę, dla której chcesz kręcić kilometry?

  • Czy aplikację da się oszukać?

  • Co zrobić, aby Twój telefon współpracował z aplikacją?

  • Czy aplikacja działa w tle?

  • Czy aplikacja działa bez włączonego Internetu?

  • Czy można przesyłać treningi pomiędzy aplikacją AM a innymi znanymi aplikacjami?

  I wiele innych…

  Odpowiedzi na pytania znajdziecie tu: https://www.aktywne.miasta.pl/news/580/abcrywalizacjiopucharrowerowejstolicypolski2022?fbclid=IwAR1KCTBq-ZDQzgFteKmivB9dC5M5uhU_8YBBZNG_aW5mPYkbDfvlYQEY838

  Aplikacja Aktywne Miasta to nie tylko bieganie i rowery. To aż 18 dyscyplin sportowych, dzięki którym chcielibyśmy Wam dać:

  - wyzwania i rywalizację,

  - większą motywacje do ruchu,

  - poprawę kondycji i samopoczucia,

  - promowanie ekologicznego trybu życia,

  - i oczywiście dobrą zabawę.

  Razem zadbamy o Nasze zdrowie i dobrą formę!

  Sebastian Daukszewicz

  wystartowal_trening

  wystartowal_trening_02 wystartowal_trening_03 wystartowal_trening_04 wystartowal_trening_05 wystartowal_trening_06 wystartowal_trening_07 wystartowal_trening_08