Piła. „Wystartowały” Parkowe Spotkania A.D. 2023

W niedzielę, 2 lipca 2023 roku w urokliwym Parku Miejskim w Pile zainaugurowane zostały od lat cieszące się dużym zainteresowaniem pilan Parkowe Spotkania. Tym razem Regionalne Centrum Kultury Fabryka Emocji zaprosiło na wydarzenie „Muzyka dobra jak wino” – koncert muzyki francuskiej, argentyńskiej i węgierskiej w wykonaniu kwartetu smyczkowego Virtuoso oraz pianisty Rafała Tworka.

Już na długo przed godziną 18-tą Park Miejski im. Stanisława Staszica zaczął sukcesywnie wypełniać się stęsknionymi za tą muzyczną imprezą melomanami. Sprzyjająca aura – nie za zimni ni za ciepło – sprzyjała odbiorowi muzycznych doznań.

To, że przez lata pilska publiczność bardzo muzycznie się wyrobiła, nie ulega najmniejszej wątpliwości. Właśnie owo wyrobienie sprawia, że fani muzyki nie tylko poważnej fantastycznie reagują na wirtuozerskie wykonania szlagierów z różnych części globu.

Także podczas tegorocznego prologu Parkowych Spotkań licznie zgromadzona publika z wielką atencją przyjmowała prezentowane przez VIRTUOSO przeboje. Wśród nich pojawiły się m.in.  takie szlagiery, jak: Liber Tango i Oblivion Astora Piazzolli, Ta ostatnia niedziela, Bésame mucho, Już nie zapomnisz mnie czy Taniec Węgierski Johannesa Brahmsa.

VIRTUOSO wystąpił w składzie: Skrzypce I – Michał Kwaśniak, Skrzypce II – Przemysław Nawrocki, Altówka – Irena Kordas-Kozak, Wiolonczela Michał Litwa i gościnnie na fortepianie – Rafał Tworek.

Obowiązkowo należy wspomnieć o konferansjerze – w rolę którego wcielił się Michał Kwaśniak i ze swadą zapowiadał kolejne utwory, przeplatając zapowiedzi humorem i satyrą. Jedną z humoresek z życia wziętych była próba zamówienia występu VIRTUOSO, podczas której zamawiający zaznaczył, że „najlepiej by było jakby kwartet wystąpił w trzy albo dwuosobowym składzie .

Już w niedzielę, 9 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne Parkowe Spotkanie zatytułowane „Dni których nie znamy” – koncert najpiękniejszych utworów z kręgu poezji śpiewanej. Wykonawcami będą: Natalia Łęt – mezzosopran, Łukasz Lenart – baryton i Adam Pilarski – pianista. Zapraszamy!

Marek Mostowski

pila_wystartowaly

pila_wystartowaly_02 pila_wystartowaly_03 pila_wystartowaly_04 pila_wystartowaly_05 pila_wystartowaly_06 pila_wystartowaly_07 pila_wystartowaly_08 pila_wystartowaly_09 pila_wystartowaly_10 pila_wystartowaly_11 pila_wystartowaly_12 pila_wystartowaly_13 pila_wystartowaly_14 pila_wystartowaly_15 pila_wystartowaly_16 pila_wystartowaly_17 pila_wystartowaly_18 pila_wystartowaly_19 pila_wystartowaly_20 pila_wystartowaly_21 pila_wystartowaly_22 pila_wystartowaly_23 pila_wystartowaly_24 pila_wystartowaly_25 pila_wystartowaly_26 pila_wystartowaly_27 pila_wystartowaly_28 pila_wystartowaly_29 pila_wystartowaly_30 pila_wystartowaly_31 pila_wystartowaly_32 pila_wystartowaly_33 pila_wystartowaly_34 pila_wystartowaly_35 pila_wystartowaly_36