Piła. Za nami nowa odsłona kultowego wydarzenia tanecznego

W dniach 22 do 23 marca 2024 r. Yogi Pizza & Bar w Pile gościł uczestników Rytmu Ulicy New Generation Oranżada Hellena, adresowanego do młodych tancerzy, pasjonujących się stylem street dance w wieku od 5 do 16 lat. Event pod patronatem medialnym Tętna Regionu był świetną okazją do zaprezentowania umiejętności tanecznych w kategoriach Hip Hop Solo, Street Dance Formacje i Showcase Formacje, ale także do doskonałej zabawy.

 

New Generation Oranżada Hellen to kontynuacja turnieju tanecznego, którego początki sięgają 1993 roku. W tym roku już w nowej osłonie a bez zmian, czyli z dużym zainteresowaniem uczestników.

 

– Rytm Ulicy New Generation wypadł bardzo dobrze, dopisali tancerze, którzy pojawili się w Pile w ilości ponad tysiąca z całej Polski np. Z Krakowa, Warszawy, Szczecina. Nie zabrakło również naszych lokalnych tancerzy. W sobotę wewnątrz lokalu było bardzo gorąco, a na dworze w tym czasie padał deszcz, co nas mocno zdenerwowało, bo mieliśmy to tak poukładane, że grupy na zewnątrz przygotowują się do występu, był nawet wielki telebim, na którym mogli widzieć, co się dzieje wewnątrz klubu i wiedzieli, kiedy mogą wejść i zatańczyć. To był turniej dla dzieci i młodzieży do 16 lat. Zadajmy pytanie, co by było gdybym kontynuował ten duży Rytm Ulicy dla starszych i dorosłych? Piła wtedy znów pękałaby w szwach, jeśli chodzi o ilość osób, a dzięki temu wiele podmiotów od taksówkarzy po hotele znów by mogło zarobić. Cieszy mnie jako ojca, że wygrały dwie moje córki. Tosia w kategorii 7-9 lat i Marysia w kategorii 5-6 lat oraz z Czaplinka moi tancerze pozajmowali dobre miejsca. Było widać, że moi podopieczni nie odstawali od wysokiego poziomu tej imprezy – mówi Sławomir Bizon Wegner, organizator New Generation Oranżada Hellen w Pile.

 

Wydarzenie współorganizowane przez Miasto Piła a sponsorem tytularnym tegorocznego wydarzenia została Oranżada Hellena, która nie bez powodu kojarzy się Polakom z dobrą zabawą i tańcem.

 

Sebastian Daukszewicz

fot. @gniewkoglogowski