PIŁA. Zapraszamy na akcję „Rozświetlamy jesień”

W sobotę, 10 października 2020 roku od 16.00 do 18.00 na Placu Staszica koło Urzędu Miasta odbędzie się kolejna edycja akcji dla rowerzystów „Rozświetlamy Jesień”. Na wszystkich uczestników akcji czekają gadżety rowerowe oraz atrakcje i konkursy.

– Jak wiadomo podczas poruszania się rowerem warto mieć na sobie kamizelkę, aby być widocznym – a rower powinien mieć dobre oświetlenie. Takie rzeczy będzie można dostać podczas akacji „Rozświetlamy jesień”, którą   organizujemy w sobotę 10 października o godzinie 16.00 na Placu Staszica – informuje  Piotr Głowski,  prezydent Piły.

Wydarzenie ma na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promocję transportu publicznego i alternatywnych środków komunikacji. Organizatorzy chcą, aby rowerzyści byli widoczni na drogach, a co za tym idzie bezpieczni.

– Światełka, które wspólnie z miastem rozdamy wszystkim uczestnikom tego spotkania, są elementem obowiązkowego wyposażenia roweru. To, że rower ktoś ma i ma jakiś element odblaskowy to fajnie, ale rower powinien być według rozporządzenia również wyposażony w elementy świateł pozycyjnych, żeby uczestnik ruchu mógł się poruszać zgodnie z przepisami. Chodzi również o bezpieczeństwo. Mamy jesień, coraz szybciej robi się ciemno, mokro i potrzeba akcesoriów – kamizelki odblaskowe i światełka, które poprawią widoczność  – mówi Ireneusz Michniak, starszy specjalista ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego z WORD Piła.

– Zachęcamy do tego, abyśmy byli bardziej widoczni, szczególnie w porze jesienno-zimowej, gdy szybko zapada zmrok. Jak widzimy pogoda sprzyja aby korzystać z rowerów i tak jak zauważamy z poprzednich lat rowerzyści to nie tylko sezon od wiosny do jesieni, ale już praktycznie zjawisko całoroczne. Tak więc serdecznie zapraszamy do udziału w tej akcji i przyjazdu własnym rowerem na Plac Staszica – dodaje  nadkomisarz Andrzej Latosiński, Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Pile.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Piła, przy udziale partnerów: WORD Piła, Komenda Powiatowa Policji w Pile, Centrum Handlowe VIVO!, RCK FE w Pile, MOSiR w Pile.

Wydarzenie jest współfinansowane w ramach projektu pn. „Wspieranie gospodarki niskoemisyjnej poprzez poprawę mobilności miejskiej w Pile” ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Sebastian Daukszewicz

zapraszamy_na_akcje1_01

zapraszamy_na_akcje1_05 zapraszamy_na_akcje1_02 zapraszamy_na_akcje1_03 zapraszamy_na_akcje1_04