Piła. Zapraszamy na spotkanie poświęcone twórczości Andrzeja Bursy | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Recent Comments

  Piła. Zapraszamy na spotkanie poświęcone twórczości Andrzeja Bursy

  pila_zapraszamy_na_spotkanie
  Serdecznie zapraszamy na ostatnią odsłonę realizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną projektu „W roli głównej…KSIĄŻKA”. Grudniowa edycja poświęcona będzie twórczości Andrzeja Bursy i nosić będzie tytuł „Według Bursy…”.

  W najbliższy piątek, 9 grudnia br. o godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Bonowiczem, poetą, publicystą, dziennikarzem, autorem opracowania “Dzieł (prawie) wszystkich” Andrzeja Bursy (2018). Spotkanie odbędzie się w Wypożyczalni Biblioteki Głównej, przy ul. Staromiejskiej 14.

  Wojciech Bonowicz (ur. 1967) – poeta, publicysta, dziennikarz. W 2007 roku za tom „Pełne morze” (2006) otrzymał Nagrodę Literacką Gdynia w kategorii poezji, a tomy „Echa” (2013) i „Druga ręka” (2017) były nominowane do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej i Nagrody Nike.

  W ostatnich latach opublikował m.in. zbiór esejów „Dziennik końca świata” (2019), książkę „Tischner. Biografia” (2020) oraz „Wiersze wybrane” (2020). Opracował też tom “Dzieł (prawie) wszystkich” Andrzeja Bursy (2018).

  W bieżącym roku ukazał się nowy tom jego wierszy „Wielkie rzeczy” oraz zbiór mikroopowiadań „Historie na każdą godzinę”. Jest stałym felietonistą „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak”. Mieszka w Krakowie.

  Serdecznie zapraszamy

  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile