Piła. Zapraszamy na spotkanie z Mikołajem Grynbergiem, autorem książki „Jezus umarł w Polsce”

30 listopada br. (czwartek), godz. 18.00 zapraszamy na spotkanie z Mikołajem Grynbergiem, autorem książki „Jezus umarł w Polsce”. Biblioteka ANS w Pile, ul. Podchorążych 10 (budynek C, z wieżyczką). Prowadzenie: prof. Przemysław Czaplińki, historyk literatury XX i XXI wieku, eseista, tłumacz, krytyk literacki. Wstęp wolny.

 

Autor pojechał na Podlasie, by porozmawiać z ludźmi, którzy pomagają uchodźcom uwięzionym w pułapce na granicy polsko-białoruskiej. Rozmawiał także z tymi, których zadaniem jest udaremniać taką pomoc. Tak powstał jeden z najważniejszych reportaży ostatnich lat.

 

***

 

Mikołaj Grynberg, artysta fotograf, pisarz, reporter. Z wykształcenia psycholog. Wydał albumy fotograficzne „Dużo kobiet” i „Auschwitz – co ja tu robię?”. Jego zdjęcia są prezentowane niemal na całym świecie. Jest autorem kilku książek publicystycznych i z literatury faktu, m.in. „Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne”, „Księga wyjścia”, „Poufne”, „Jezus umarł w Polsce”.

 

Zapraszają: Biblioteka Główna ANS w Pile, Dom Księgarski JJL w Pile, Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa

 

Wydarzenie w ramach działań Jelenie Czytają, podczas których próbujemy odnaleźć wspólny kod tożsamościowy i kulturowy, oraz przyrody i lasów okalających miejscowości północnej Wielkopolski. Inspiracją są książki z literatury pięknej i popularnonaukowej. Ważne i ważniejsze. Czytane wspólnie z twórcami; pisarzami, ilustratorami, tłumaczami, redaktorami, wydawcami – bez podziałów, bo książki, to przede wszystkim dobro, a nie towar.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *