Piła. Zaproszenie na muzyczne zakończenie wakacji i teatralne zakończenie lata

Wakacje, podczas których króluje słońce, woda, muzyka, zabawa, relaks pomału zmierzają ku końcowi. Jednak zanim wakacje i lato się skończą to warto skorzystać z darmowych wydarzeń kulturalnych, na które serdecznie w imieniu organizatorów zapraszamy. Pierwsza impreza to  koncert zespołu Kult, a druga to Festiwal Teatru Światła.

– Nieuchronnie zbliża się koniec wakacji. Stąd kierujemy do Państwa zaproszenie na ostatni weekend sierpnia. 26 sierpnia w piątek od 17.00 przygotowaliśmy piknik rodzinny z mnóstwem atrakcji dla dzieci i z gastronomią. W sobotę natomiast zapraszamy na koncerty. Tradycyjnie podczas tego wydarzenia z PBŻ w Pile chcemy zapełnić spiżarnię na jesienno – zimowe dni, aby mogła w tym czasie służyć najbardziej potrzebującym. Już dziś dziękujmy za gesty dobroci dla potrzebujących ludzi. Ponadto po dwóch latach przerwy, również spowodowaną przerwą pandemiczną, wraca do Piły Festiwal Teatru Światła – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

– Spotkajmy się w tych dniach na placu Staszica ciesząc się tym pięknym latem, ciesząc się dobrem. Dziękuje, że przy okazji dużych imprez zaprasza się Pilski Bank Żywności. Nie trzeba przychodzić z żywnością na plac Staszica. My będziemy tam rozprowadzać pakiety w formie talonów, które w odpowiedniej wartości żywność zostanie zakupiona, a następnie przekazana potrzebującym. Będziemy chodzić wśród Państwa. Proszę o przyjęcie naszych wolontariuszy z życzliwością. Ponadto Bank Żywności w Pile zaprasza do swojego namiotu w dniu koncertu, w którym każdy będzie mógł przekazać swoje oczekiwania w zakresie ochrony środowiska w Pile – dodaje Mieczysław Augustyn, prezes Pilskiego Banku Żywności.

Część koncertowa 27 sierpnia na placu Staszica wygląda następująco. O 19.00 po 21 latach zespół Na Górze znów wystąpi przed zespołem Kult, którego koncert zaplanowano na 21.00.

Natomiast kolejny termin do zapisania w kalendarzach to 17 września. Tego dnia  odbędzie się Festiwal Teatru Światła, podczas którego zobaczycie występ Teatru Ocelot oraz videomapping zrealizowany przez Visual Sensation lasershows & technologies. Impreza odbędzie się dzięki dofinansowaniu z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

– Tegoroczny Festiwal Teatru Światła składa się z dwóch dat. 10 września w Parku Miejskim w Pile odbędzie się Metafizyczna Noc Artystyczna, która jest fantastycznym pomysłem pilskiego artysty, animatora życia kulturalnego Tomasza Perlicjana. Tego dnia od 19.00 do 1.00 to miejsce będzie tętniło życiem muzyczno-artystycznym. Zagra Tymon Tymański, zespół Krew, będzie też film animowany. Natomiast 17 września o 21.30 zapraszamy Państwa w magiczną podróż przez świat wyobraźni, wrażliwości. Zobaczycie Państwo duży videomapping na budynku Szkoły Policji. Po nim odbędzie się pokaz laserowy w rytm muzyki, która będzie grana przez harfistkę i skrzypaczkę na środku placu Staszica. Po tym widowisku o 22.00 zaprezentuje się Teatr Ocelot w spektaklu pt. „Tarzan”. Dla tych, którzy nie zdążą zobaczyć videomappingu czy pokazów laserów o 22.45 pokażemy to jeszcze raz. To będzie też magiczny wieczór, ze świetlnym udziałem naszego partnera Signify – informuje  Stanisław Dąbek, dyrektor RCK w Pile.

Przy tej okazji warto ponownie naszych Czytelników zaprosić na Piła Festival & Academy który rozpoczyna się 21 sierpnia i potrwa do 28 sierpnia. Szczegóły na stronie: www.pilafestival.com

Sebastian Daukszewicz

pila_zaproszenie

pila_zaproszenie_07 pila_zaproszenie_02 pila_zaproszenie_03 pila_zaproszenie_04 pila_zaproszenie_05 pila_zaproszenie_06