Piła. Zbuduj dom dla zapylaczy

W najbliższą środę, 25 sierpnia, w gościnnych progach pubu Wyspiarz, Bożena Wola z Fundacji Pszczoła pokaże, jak zbudować domki dla zapylaczy i przygotować kule mocy z miodem. Otwarte dla mieszkańców spotkanie organizuje Klub Dobrego Klimatu.

Życie zapylaczy jest zagrożone, ich populacja drastycznie maleje z roku na rok. Wpływ ma na to degradacja ich naturalnych siedlisk, zanieczyszczenie środowiska oraz stosowanie pestycydów w rolnictwie.

– Zapylacze to teraz najbardziej potrzebni mieszkańcy ziemi. Bez nich nie będzie owoców i warzyw. Bez nich nie będzie życia, jakie znamy – opowiada Bożena Wola, prezes zarządu Fundacji Pszczoła.Prostym sposobem, żeby zaprosić te niezwykle pożyteczne owady do naszego życia jest tworzenie przyjaznych miejsc, jak kwietne łąki i miejsca gniazdowania.

– Nikt nie wie tyle o pszczołach, co Bożena Wola i nikt nie potrafi opowiadać o nich z taką pasją, dlatego serdecznie zachęcamy do udziału – zapraszają organizatorzy z KDK.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Altvater Piła i Klub Dobrego Klimatu zapewniają wszelkie niezbędne materiały, także z odzysku.

ENERIS

zbuduj_dom