Piła. Zimowy Spływ dla „Zakochanych w naszym mieście”

Klub Kajakowy PTTK Gwda Piła jak co roku zorganizował tradycyjny zimowy spływ Gwdą, który w różnych formach odbywa się w Pile od 1965 roku upamiętniając powrót miasta po 173 latach do Macierzy.  

Tym razem zaproszono wszystkich „Zakochanych w naszym mieście”. W sobotę 11 lutego 2023r. kajakarze zebrali się w bazie Klubu. Niestety starorzecze było zamarznięte i trzeba było przeciągnąć kajaki po  trawie 200 m do głównego nurtu Gwdy.  Tam na wodę zeszło 15 kajakarzy, w tym dwoje dzieci (5 i 9 lat). W niezłym tempie spłynięto do Leszkowa, gdzie  spotkano się z rowerzystami Klubu Turystyki Rowerowej  Jednoślad i grupy „Soboty na 2ch kółkach”, którzy dojechali po wizycie na cmentarzach wojennych.

Przy ognisku upieczono kiełbaski i zjedzono ciepły żurek przygotowany przez Komandora Spływu Czesława Dobosza. Uczestnicy otrzymali też gadżety turystyczne związane z miastem, które ofiarował Prezydent Miasta. Słodycze w kształcie serduszek dopełniły całości;)

Z Leszkowa w dalszą trasę pojechali rowerzyści, a kajakarze spłynęli do Motylewa, gdzie zakończyli spływ, przy wysiadaniu wzdychając do pomostu, który ma tu powstać w wyniku projektu wygranego w ramach budżetu obywatelskiego.

Mimo mżystej pogody uważamy spływ za udany. Zapraszamy na kolejne spotkania – najbliższe  to Wiosenne Przebudzenie 25 marca. Czas spędzony na wolnym powietrzu nigdy nie jest czasem straconym!

O czym przypomina Prezeska Klubu Kajakowego PTTK Gwda – Joanna Piotrowska

pila_zimowy_splyw

pila_zimowy_splyw_02 pila_zimowy_splyw_03 pila_zimowy_splyw_04 pila_zimowy_splyw_05 pila_zimowy_splyw_06 pila_zimowy_splyw_07 pila_zimowy_splyw_08 pila_zimowy_splyw_09 pila_zimowy_splyw_10 pila_zimowy_splyw_11 pila_zimowy_splyw_12 pila_zimowy_splyw_13 pila_zimowy_splyw_14 pila_zimowy_splyw_15 pila_zimowy_splyw_16 pila_zimowy_splyw_17 pila_zimowy_splyw_18 pila_zimowy_splyw_19 pila_zimowy_splyw_20 pila_zimowy_splyw_21 pila_zimowy_splyw_22 pila_zimowy_splyw_23 pila_zimowy_splyw_24 pila_zimowy_splyw_25 pila_zimowy_splyw_26 pila_zimowy_splyw_27 pila_zimowy_splyw_28 pila_zimowy_splyw_29 pila_zimowy_splyw_30 pila_zimowy_splyw_31 pila_zimowy_splyw_32 pila_zimowy_splyw_33 pila_zimowy_splyw_34