Piła. Znamy wyniki wyborów do Rady Osiedla Górne. Mieszkańcy m.in. nie wybrali Komarowskiego

12 czerwca 2022 r. odbyły się wybory na V kadencję do Rady Osiedla Górne, do Zarządu Osiedla Górne oraz Przewodniczącego Zarządu Osiedla Górne. Frekwencja w wyborach wyniosła 1, 92 % tj. 193 wyborców poszło do urn na 10 079 uprawnionych. Spośród 23 kandydatów do Rady Osiedla Górne do nowej 15-osobowej rady nie dostał się m.in. starosta Eligiusz Komarowski i wicestarosta Arkadiusz Kubich.

Według prezydenta Piły Piotra Głowskiego próba upolitycznienia wyborów skończyła się totalnym fiaskiem. Pilanie po raz kolejny pokazali, że nie chcą brać udziału w upolitycznionych wyborach samorządowych.

– Frekwencja wyborach wyniosła 1, 92 %. Zgodnie z obowiązującymi statutami i tak małej frekwencji wybory są ważne. Widać jednak mimo powtórzenia ich, ponownie nie cieszyły się zainteresowaniem mieszkańców Górnego – mówi sekretarz gminy Piła Roman Szarzyński.

Według prezydenta Piły taką niską frekwencję można nazwać bojkotem, a to potwierdza jego wcześniejszą ocenę, że na Górnym rada osiedla jest niepotrzebna, bo mieszkańcy w sprawach dla siebie ważnych, wolą się komunikować bezpośrednio z Urzędem Miasta Piły lub za pośrednictwem radnych Rady Miasta Piły.

– Bardzo często powtarzam, że słowa prezesa TVP Jacka Kurskiego, iż „ciemny lud wszystko kupi”, w Pile się nie sprawdzają, bo, „ciemny lud” nie kupuje wyborów politycznych do jednostki pomocniczej samorządu, która ma zajmować się organizacją życia społeczno-kulturalnego na terenie swojego osiedla. Nie ma tam uprawić polityki. Uważam, że wynik poniżej 2% frekwencji to bojkot mieszkańców, a mówię to w porównaniu z wynikiem wyborów w Motylewie, gdzie w głosowaniu wzięło udział 25 % uprawionych mieszkańców. Myślę, że szkoda, iż ci, co mnie namawiali do powtórzenia głosowania, nie dotrzymali deklaracji o tym, że listy kandydatów zostaną odmłodzone, bez polityków. Przypuszczam, że udział wyborców byłby większy. Za to na a liście były takie osoby jak Komarowski, Kubich, Magnucka, osoby, które były radnymi lub pracują, lub pracowali w Starostwie. Start takich osób świadczy, że ktoś z mieszkańców chciał  z ich zakpić. Żeby ktoś nie został wybrany, trzeba go bardzo nie lubić. Wystarczyło zdobyć 61 głosów, aby być w radzie. Jak się okazało taka liczba nie była w zasięgu  wyżej wymienionych kandydatów. Mówię to z wielką satysfakcją, bo to oznacza, że naprawdę mieszkańcy rozumieją co w naszym mieście się dzieje. Nie ma zgody na tego typu działania – dodaje Piotr  Głowski, prezydent Piły.

Do Rady Osiedla wybrano:
1.    BIEGALSKA IRENA
2.    CHABOWSKI PIOTR
3.    GAJDA TERESA
4.    JASKUŁA SABINA
5.    JOPEK ANNA
6.    JOPEK TOMASZ
7.    KACZOR STANISŁAW
8.    KOT MAGDALENA
9.    MARECKI KRZYSZTOF
10.    MAROSZEK ALICJA
11.    NOWAK IWONA
12.    RUTA KAROLINA
13.    SERÓWKA RAFAŁ
14.    WIŚNIEWSKI CZESŁAW
15.    ZENELT GRAŻYNA

Do Zarządu Osiedla Górne zostali wybrani:
1.    KONIECZNA SŁAWOMIRA
2.    KUBIAK-MAJEWSKA MONIKA
3.    MISZCZAK MICHAŁ

Przewodniczącym zarządu Osiedla Górne został wybrany Wiktor Kiprowski.

Sebastian Daukszewicz

pila_znamy_wyniki

pila_znamy_wyniki_08 pila_znamy_wyniki_02 pila_znamy_wyniki_03 pila_znamy_wyniki_04 pila_znamy_wyniki_05 pila_znamy_wyniki_06 pila_znamy_wyniki_07