Pilanie głosują

pilanie_glosuja

Mieszkańcy Piły wybrali 10 miejsc, w których – ich zdaniem – powinny stanąć pojemniki na plastikowe nakrętki. Teraz w głosowaniu na Facebooku wytypują 5 ostatecznych lokalizacji. Zielono-niebieskie kosze już czekają na rozstawienie.

Pomysłodawcą akcji i fundatorem pojemników jest spółka Altvater Piła, zajmująca się odbiorem i zagospodarowaniem odpadów, popularyzująca wśród mieszkańców wiedzę na temat segregacji i ochrony środowiska.

Pomysł ustawienia pojemników jest odpowiedzią na niegasnące zainteresowanie akcjami charytatywnymi, polegającymi na zbieraniu plastikowych nakrętek. Co ważne, to od mieszkańców będzie zależało na jaki cel je przeznaczą.

W styczniu na dedykowany adres mailowy pilanie wysyłali lokalizacje, w których – według nich – powinny zostać zamontowane kosze. Zainteresowanie było bardzo duże, wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń. Przedstawiciele spółki Altvater Piła z urzędnikami z pilskiego ratusza wybrali spośród nich 10 ogólnodostępnych, znajdujących się w różnych częściach Piły, często monitorowanych, miejsc.

23 lutego na facebookowym profilu ENERIS rusza głosowanie na 5 punktów, w których Altvater Piła podstawi pojemniki. Internauci w komentarzu pod postem będą wpisywać numer wybranej lokalizacji. Zwyciężą te, które zdobędą najwięcej wskazań mieszkańców. Co ważne, jedna osoba może głosować tylko raz.

Regulamin głosowania dostępny na stronie ENERIS.

ENERIS