Pilanie grają z liderem. KS Credo Futsal Piła – Mundial Żary

Pilanie_graja_z_liderem

W niedzielę, 23 listopada, o godzinie 15:00 dojdzie do arcyważnego pojedynku w II Lidze Futsalu gr. Lubuska. Pilanie którzy aktualnie zajmują 3 pozycję w ligowej tabeli podejmą na własnym terenie lidera rozgrywek czyli Mundial Żary.

Nasi najbliżsi rywale świetnie rozpoczęli bieżący sezon. Najpierw na własnym terenie planowo pokonali beniaminka z Leszna, aby tydzień później rozbić jednego z faworytów do awansu AZS MOSiR Zieloną Górę, aż 8:2! Drużyna z Żar to zupełnie inny zespół niż przed rokiem. Trener Radomir Roztocki do doświadczenia dołożył młodość i ta mieszanka jak widać zdaje jak na razie egzamin. Pewne jest jedno – Żary po tak kapitalny starcie na pewno przyjadą do Piły po komplet oczek.

Pilanie na inaugurację przed własną wspaniałą publicznością niestety zawiedli, przegrywając z Wicherkiem Oborniki 1:3. Warto zaznaczyć że w ubiegłym sezonie na własnym terenie przegraliśmy tylko raz. Jeśli trzymać się tej statystyki, wszystko wskazuje na to że III kolejka dostarczy o wiele więcej pozytywnych emocji niż niespełna dwa tygodnie temu. Potwierdza to również świetny występ KS Credo Futsal Piła w meczu z Mosiną, gdzie w drugiej połowie zaaplikowaliśmy gospodarzom, aż 5 bramek tracąc przy tym tylko dwie i wygrywając ostatecznie na trudnym terenie 4:6.

Trener Karol Skiba widzi progres, który poczynili jego zawodnicy. Gramy dużo bardziej dojrzale niż przed rokiem, a do tego mamy bardziej wyrównaną kadrę. Na własnym terenie jesteśmy w stanie pokonać każdą drużynę II ligi, nawet wtedy jeśli przyjeżdża do nas lider!

Ciężko jednoznacznie wskazać faworyta tego spotkania. Liga dopiero wystartowała i już teraz można pokusić się o stwierdzenie że poziom wyrównał się jeszcze bardziej niż przed rokiem. Jak na razie nie widać zdecydowanego faworyta rozgrywek zwłaszcza że ci którzy byli do nich typowani czyli Celuloza Kostrzyn oraz AZS MOSiR Zielona Góra jak na razie nie zachwycają. Pilanie jeśli chcą na dobre umocnić się w czołówce ligowej tabeli muszą pokusić się w meczu z Żarami o zainkasowanie kompletu punktów.

Mecz na szczycie III kolejki spotkań II Ligi Futsalu gr. Lubuskiej zapowiada się zatem niezwykle emocjonująco. Już teraz wszystkich kibiców zapraszamy do przyjścia na mecz i gorącego dopingu dla naszych zawodników. Wierzymy że tym razem podobnie jak w poprzednim sezonie pilanie dostarczą wszystkim zgromadzonym kibicom niezapomnianych emocji!

III Kolejka
KS Credo Futsal Piła – Mundial Żary
Niedziela 23.11.2014, godzina 15:00.
Hala Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile przy ul. Podchorążych 10.

Bilety w cenie – 5zł.
Osoby posiadające karnet (szalik klubowy) – wstęp bezpłatny.

Łukasz Stasicki,
rzecznik prasowy KS Credo Futsal Piła