Pilanie jadą na Puchar Polski

SONY DSC

W najbliższą niedzielę, 30 listopada, pilanie udadzą się na turniej eliminacyjny Pucharu Polski do Pniew. Tam na naszą drużynę będą czekali już grupowi rywale – I ligowe KS Gniezno, UKS City Zen Poznań oraz niedawny rywal pilan na inaugurację sezonu oraz obecny lider II ligi KS Auto-Wicherek Oborniki. Czy pilanie są w stanie pokusić się o niespodziankę?

Drugą grupę utworzą drużyny UKS Orlik Mosina, Red Dragons Pniewy u20 oraz M40 Poznań. Grupa naszej drużyny, przynajmniej na papierze wydaje się być nieco silniejsza chociażby ze względu na I ligowy klub z Gniezna. Jeśli do tego dodamy lidera II ligi czyli Wicherek Oborniki oraz Uczniowski Klub Sportowy z Poznania, który regularnie wypuszcza zawodników do czołowych Polskich klubów to już wiemy na pewno – wyjście z niej będzie dużym sukcesem dla każdej z drużyn.

Pilanie jeśli marzą o grze w półfinale, a później finale, gdzie zwycięzca ma zapewniony awans do 1/16 Pucharu Polski muszą wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności i zacząć punktować już od pierwszego meczu… a ten rozegramy o godzinie 12:00 z drużyną z Gniezna.

Faworytów niedzielnego turnieju eliminacyjnego upatrywać można z pewnością w grupowych rywalach KS Credo Futsal Piła, czyli KS Gniezno oraz Wicherku Oborniki. Na pewno zwrócić uwagę trzeba również na Red Dragons Pniewy u20 oraz City Zens Poznań, które mogą być nieobliczalne i pokusić się nawet o finał.

Nasza drużyna na eliminacje nie stawia sobie konkretnych celów. Pilanie udadzą się do Pniew, aby móc przetrenować kolejne warianty gry oraz zwyżkować swoja formę przed spotkaniami ligowymi. Nie oznacza to jednak, że nie spróbujemy włączyć się do walki o wyjście z tej jakże ciężkiej grupy i powalczenie o coś więcej w niedzielny wieczór na hali w Pniewach.

Kto wie? Być może będziemy świadkami sporych niespodzianek!

Łukasz Stasicki,
rzecznik prasowy KS Credo Futsal Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *