Pilanie na Festiwalu Woodstock 2015

Na tegoroczny Festiwal Woodstock 2015 przyjechało ponad pół miliona ludzi nie tylko z Polski, ale również z całej Europy. Na tym największym festiwalu w Europie, który trwał kilka dni, a zakończył się 1 sierpnia br. w mieście Kostrzyn nad Odrą nie zabrakło również mieszkańców Piły.

Pilanie w sposób bardzo aktywny współtworzyli tegoroczny festiwal, organizując dużo akcji i podejmując ciekawe inicjatywy. Pilanie m.in. jako wolontariusze działali w Stowarzyszeniu NIDGY WIĘCEJ, organizując woodstockowy turniej piłkarski pod hasłem „Wykopy Rasizm ze Stadionów”, prowadząc warsztaty antyrasistowskie, organizując spotkania z muzykami grającymi na tegorocznym Woodstocku pod hasłem „Muzyka Przeciwko Rasizmowi”.

Poza tym 31 lipca br. na scenie w Pokojowej Wiosce Kryszny wystąpił pilski zespół QULTURKA. Koncert odbył się z okazji 20-lecia istnienia zespołu i było to wydarzenie promujące najnowszy album zespołu QULURKA „EKG”. Ostatniego dnia festiwalu pilanie wraz z muzykami z zespołu QULTURKA byli gośćmi Jurka Owsiaka na Dużej Scenie skąd jak co roku od kilkunastu lat Jurek wykopał w publiczność piłkę na znak poparcia dla Stowarzyszenia NIGDY WIĘCEJJ i prowadzonych przez Stowarzyszenie kampanii.

J.N.

pilanie_na_festiwalu_woodstock10

pilanie_na_festiwalu_woodstock22 pilanie_na_festiwalu_woodstock11 pilanie_na_festiwalu_woodstock12 pilanie_na_festiwalu_woodstock13 pilanie_na_festiwalu_woodstock14 pilanie_na_festiwalu_woodstock15 pilanie_na_festiwalu_woodstock16 pilanie_na_festiwalu_woodstock17 pilanie_na_festiwalu_woodstock18 pilanie_na_festiwalu_woodstock19 pilanie_na_festiwalu_woodstock20 pilanie_na_festiwalu_woodstock21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *