Pilanie na Woodstock 2014

Pilanie byli bardzo aktywni na tegorocznym Festiwalu Przystanek Woodstock 2014. Joanna i Leszek Naranowicz oraz Kinga Kułak i Bartek FIOŁAS byli wolontariuszami Stowarzyszenia NIGDY WIECĘCEJ prowadząc wiele akcji na festiwalu. Aśka była liderem akcji MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI w ramach której muzycy wielu występujących zespołów wsparli tą inicjatywę głosząc ideę akcji podczas koncertów.

Niektórzy z nich uczestniczyli w spotkaniach na stoisku Stowarzyszenia, podczas których fani tych zespołów mogli usłyszeć o problemie rasizmu czy po prostu zdobyć autograf ulubionych artystów. W akcji MPR Woodstock 2014 wzięły udział takie zespoły jak: Muniek z T.LOVE, LAO CHE, KAPELA ZE WSI WARSZAWA, GA-GA ZIELONE ŻABKI, WŁOCHATY, TZN XENNA, ZMAZA, PRAWDA, KABANOS, THE SYNKI. Byłoby ich pewnie znacznie więcej jednak nie starczyło czasu na zorganizowanie spotkań z wszystkimi zespołami. Ponadto Aśka i Leon z QULTURKI zaśpiewali gościnnie z zespołami GA-GA ZIELONE ŻABKI oraz WŁOCHATY.

Kolejna inicjatywą był Turniej Piłkarski pod hasłem WYKOPMY RASIZM ze STADIONÓW zorganizowany wspólnie z MOSiR Kostrzyn nad Odrą. W turnieju wzięło udział 12 drużyn, wygrali Czarni Racibórz, a puchar za pierwsze miejsce wręczył Burmistrz Miasta Kostrzyn nad Odrą Andrzej Kunt.

Muzycy z QULTURI wsparli również kampanie NIECH ŻYJĄ! Kampania ma na celu objęcie ochroną 13 gatunków ptaków, na które obecnie w Polsce można polować. Kampanię tworzy wspólnie wiele organizacji, w tym VIVA, Ptaki Polskie, Pracownia Na Rzecz Wszystkich Istot, Greenpeace, a wspierają ją naukowcy i znane osoby.

Na koniec wszyscy pilanie działający w stowarzyszeniu NW wyszli na Dużą Scenę, z której wspólnie z Jurkiem Owsiakiem mówili o kampanii MUZYKA PRZECIWKO RASIZMOWI!

Stowarzyszenie NIGDY WIĘCEJ

pilanie_na_woodstock10

pilanie_na_woodstock14

pilanie_na_woodstock11

pilanie_na_woodstock12

pilanie_na_woodstock13