Pilanie wrócą na fotel lidera?

Pilanie_wroca_na_fotel

Choć pilscy żużlowcy mają najmniej rozegranych spotkań w Polskiej 2. Lidze Żużlowej, to ewentualna wygrana nad KSM Krosno w najbliższą niedzielę, pozwoli Polonii wrócić na fotel lidera rozgrywek.

Pilscy zawodnicy od początku sezonu prezentują wysoką formę. Wracający na „stare śmieci” Patryk Dolny w debiucie zdobył komplet punktów, świętną dyspozycję z 2014 roku utrzymuje Piotr Świst, a drugą młodość przeżywa Jesper Monberg. Doświadczony Duńczyk przebrnął wszystkie eliminacje zarówno do europejskiego, jak i światowego czempionatu, a co za tym idzie powalczy o udział w elitarnych cyklach Speedway European Championships i Speedway Grand Prix. Gdy do wymienionej trójki dołączymy notującego rewelacyjne wyniki w ligach zagranicznych Rene Bacha i startującego do tej pory w wyższych klasach rozgrywkowych Macieja Fajfera, to pilscy fani z optymizmem mogą oczekiwać niedzielnego spotkania.

Rywalami Polonii będzie ekipa KSM Krosno. Mimo świetnej formy pilskich żużlowców, goście wcale nie są skazani na porażkę. W swoich szeregach mają znanych i renomowanych zawodników, a liderem Wilków jest utytułowany Tomasz Chrzanowski. KSM w swoich szeregach ma także Niemca Tobiasa Busha, braci Marcina i Tomasza Rempałów oraz zawsze skutecznego w Pile Mariusza Fierleja.

Początek meczu zaplanowano na godz. 16:30, a prognozy pogody są wreszcie dla pilskich żużlowców łaskawe i przy Bydgoskiej szykuje się kolejne świetne widowisko.

Awizowane składy

Polonia Piła
9. Piotr Świst
10. Rene Bach
11. Jesper Monberg
12. Patryk Dolny
13. Maciej Fajfer
14. Arkadiusz Pawlak

KSM Krosno
1. Mariusz Fierlej
2. Tomasz Rempała
3. Marcin Rempała
4. Tomasz Chrzanowski
5. Tobias Busch
6. Przemysław Portas

Początek: godz. 16:30
Ceny biletów: normalny 20 zł, ulgowy 12 zł, program 5 zł
Sędzia: Grzegorz Sokołowski.

Robert Szłapak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *