Pilanin Kamil Suchomski Mistrzem i nowym rekordzistą Polski

W dniach 14-18.07.2015  we Wrocławiu na obiektach WKS „Śląsk” przeprowadzono Finał XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych o medale Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego w konkurencjach śrutowych do rzutków, natomiast w Zielonej Górze konkurencje kulowe i pneumatyczne.

W finałach startowali reprezentanci Piły, Ola Kiereta w pistolecie pneumatycznym oraz kulowym w Zielonej Górze, natomiast we Wrocławiu w konkurencji „Skeet  100” i „D-Trap 90” Kamil Suchomski. Udział w zawodach możliwy był dzięki wsparciu władz Powiatu Pilskiego.

Wyniki pilan:

Kamil Suchomski uczeń Zespołu Szkół Mechanicznych  Pile, trener Wojciech Suchomski

„Skeet” 100 rzutków – 4 miejsce (w ubiegłym roku brązowy medal)
„D- Trap” 90 rzutków – 1 miejsce – złoty medal oraz nowy rekord Polski

Kamil w „D-Trap” startował jako nowicjusz, w ubiegłym roku był tylko obserwatorem tej konkurencji, wszyscy obecni na strzelnicy byli zaskoczeni doskonałymi strzałami Kamila, który pobił Rekord Polski o 4 trafienia.

Ciekawostką jest, że broń Kamila „bock” jest bronią specjalistyczną do strzelań „skeet”, ale do konkurencji „D-Trap” został dostosowany przez trenera, tj. ojca, który bierze udział we wszystkich konsultacjach strzeleckich kadry narodowej oraz prywatnych w Bydgoszczy. Dobrym „duszkiem” wszystkich wyjazdów jest mama Kamila – Alicja Suchomska.

Opinia trenera – jestem zaskoczony podwójnie, negatywnie za strzelania w konkurencji „Skeet”, bo liczyliśmy na medal oraz super pozytywnie za strzelania konkurencji „D-Trap”. Kamil lubi wyzwania, i tak po słabym „Skeet”, doskonały „D-Trap”. Musimy jeszcze dużo pracować, a przede wszystkim poszukać broni specjalistycznej do „D-Trap”.

Aleksandra Kiereta uczennica Zespołu Szkół Budowlanych w Pile, trener Krystyna Sadowska

Pistolet sportowy 25 m 30 +30 strzałów miejsce 13
Pistolet pneumatyczny 10 m 40 strzałów miejsce 19

Aleksandra, była Mistrzyni Polski gimnazjalistek, bieżący rok przepracowała na wysokich obrotach, dom, szkoła, praktyki szkolne, treningi, konsultacje, zawody oraz obozy sportowe.

Opinia trenerki – możliwość przemęczenia, nie trafienie w formę, w okresie zimy musimy podnieść wytrzymałość ogólną oraz zakupić dla Oli obuwie specjalistyczne do strzelań pistoletowych.

W zawodach Finałach OOM startowało 320 zawodników z 67 klubów.

Informujemy, że w okresie wakacji dla dzieci roczniki 2000-2003 w godz.16.00-18.00 prowadzone są w Klubie konsultacje strzeleckie, w środy w Sali strzeleckiej I LO na ul. W. Pola 11, a w czwartki na strzelnicy „Tarcza”.

Przypominamy, że w konsultacjach mogą brać udział kandydaci do egzaminu na patent strzelecki planowany w Pile 29.08.2015 o godz.14.00, na strzelnicy „Tarcza”. Udział po wcześniejszej telefonicznej informacji-zgłoszeniu.

Kazimierz Sadowski
prezes wolontariusz

pilanin_kamil_suchomski10

pilanin_kamil_suchomski14 pilanin_kamil_suchomski11 pilanin_kamil_suchomski12 pilanin_kamil_suchomski13

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *