Pilanin weźmie udział w Mistrzostwach Świata | Tętno Regionu. Wiadomości pilskie, z rejonu pilskiego

Pilanin weźmie udział w Mistrzostwach Świata

pilanin_wezmie_udzial_w_Mistrzostwach

Jakub Szymanowski, zawodnik Klubu Sporty Walki Piła, uczeń Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, wystartuje w Mistrzostwach Świata w kick-boxingu, które odbędą się w dniach 26 sierpnia – 3 września 2016 r. w Dublinie.

Jakub Szymanowski jest aktualnym Mistrzem Polski juniorów. Tytuł ten dał mu awans do reprezentacji Polski w kick-boxingu na Mistrzostwa Świata w Irlandii.

- Przebywałem na zgrupowaniu kadry Polski, gdzie przygotowywałem się wraz z kolegami do startów i liczę na medal – mówi Jakub Szymanowski. Wiem, że będą tam najlepsi zawodnicy z całego świata, ale postaram się walczyć jak najlepiej.

- W krótkiej historii naszego klubu, to największy sukces i wielki prestiż - mówi Przemysław Leniec, prezes Klubu Sporty Walki Piła. - Trzymamy za niego kciuki.

Na krótko przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata Jakub Szymanowski gościł u starosty pilskiego Eligiusza Komarowskiego. Powiat Pilski od początku bowiem wspiera działalność KS Sporty Walki Piła.

- Wspieramy wiele przedsięwzięć i klubów sportowych na terenie Piły, na które przeznaczamy ok. 90 procent wszystkich środków na kulturę fizyczną i sport w powiecie pilskim – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. Jesteśmy też dumni z sukcesów ich zawodników. Tak jest również w przypadku Jakuba i bardzo się cieszę, że tak młody klub jak Sporty Walki Piła ma już takiego wychowanka. Muszę podkreślić również, iż klub okazał się też bardzo dobrym gospodarzem pomieszczeń w naszym budynku przy al. Wojska Polskiego 49 B, które przez kilka lat stały nieużytkowane, a teraz mogą służyć młodym ludziom w rozwijaniu ich pasji.

W Klubie Sporty Walki Piła trenuje kilkadziesiąt osób. Klub prowadzi sekcje bokserskie, kick-boxingu, jiu-jitsu brazylijskiego oraz siłownię.

A.M.