Pilanki łatwo pokonały na wyjeździe KSZO

Siatkarki Enei PTPS-u Piła potrzebowały zaledwie trzech setów, aby rozstrzygnąć na swoją korzyść pojedynek w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gospodynie tylko momentami, głównie w trzeciej partii, były w stanie nawiązać z zespołem Jacka Pasińskiego wyrównaną walkę i ostatecznie przegrały na własnym terenie 0:3.

Siatkarki obu zespołów spotkanie rozpoczęły od wyrównanej gry, a główną armatą pilanek była Karolina Różycka. Dwa oczka przewagi dał przyjezdnym autowy atak KSZO (6:4), ale szybko do odrabiania strat wzięły się siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego, które na prowadzenie wyszły dzięki udanemu blokowi (9:8). Po chwili znów zaczęła toczyć się walka punkt za punkt, ale od stanu 10:11 punktowały głównie zawodniczki z Piły, a pierwszoplanową postacią była Różycka (16:11). W końcu gospodyniom udało się przełamać niemoc (12:18), ale nadal ich gra pozostawiała wiele do życzenia, głównie ze względu na kolejne nieskończone ataki (13:22) i nic już nie zagroziło przyjezdnym w wygraniu tej części meczu (25:15).

Przez chwilę w drugim secie prowadziły podopieczne Piotra Grabowskiego, jednak szybko inicjatywę przejęły siatkarki z Piły, które wykorzystywały każdą nadarzającą się okazję do zdobycia punktu (9:3). Jessica Walker być może nie atakowała zbyt często, ale jeśli już to skutecznie (11:4), a udany blok dołożyła Agata Babicz, dzięki czemu jej zespół miał już osiem oczek więcej na swoim koncie (14:6). Pojedyncze udane akcje ostrowczanek nie pozwalały im na odrobienie strat, a w swojej pierwszej akcji skuteczność utrzymywały zawodniczki PTPS-u, dokładając do tego kolejny punktowy blok (20:13). Błąd środkowej KSZO jedynie przybliżył przyjezdne do zwycięstwa w drugiej partii, którą zakończyła Anita Kwiatkowska (25:16).

Początek trzeciej części spotkania był wyrównany, a Anna Miros wreszcie odzyskała swoją skuteczność (5:5). Żaden z zespołów nie był w stanie przejąć inicjatywy na boisku (8:8), i dopiero as serwisowy Kwiatkowskiej i udany blok PTPS-u pozwolił mu odskoczyć na dwa oczka (11:9). Pilanki nie cieszyły się długo ze swojej przewagi, bo blokiem odwdzięczyła się Natalia Skrzypkowska (13:13). Kolejne cztery akcje zapisały jednak na swoim koncie siatkarki Jacka Pasińskiego, a we znaki gospodyniom znów dawały się błędy własne (13:17). Sprawy w swoje ręce ponownie wzięła Skrzypkowska, która imponowała w ataku, a do swojego dorobku dołożyła kolejny blok (16:18). Na pilanki podziałała przerwa (20:16) i chociaż gospodynie w końcówce rzuciły się jeszcze do odrabiania strat, to błąd Pauliny Stroiwąs zakończył ten pojedynek (21:25).

MVP: Anita Kwiatkowska

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – ENEA PTPS Piła 0:3
(15:25, 16:25, 21:25)

Składy zespołów:

KSZO: Wojtowicz (2), Biedziak (4), Stroiwąs (2), Miros (13), Skrzypkowska (9), Łyszkiewicz (2), Pauliukouskaya (libero) oraz Soter (4), Ciesielczyk (2) i Markiewicz (libero)

PTPS: Trnić (4), Różycka (10), Kwiatkowska (12), Walker (12), Babicz (7), Wilk (2), Łysiak (libero) oraz Stencel (4), Urban (1) i Bosković

Olga Chmielowska – Strefa siatkówki – www.siatka.org
Fot. Sebastian Daukszewicz (archiwum)

Pilanki_latwo_pokonaly

pilanki_latwo_pokonaly02