Pilanki lepsze od mistrza Niemiec

Pilanki_lepsze

Pierwszy przedsezonowy mecz zawodniczki z Wielkopolski będą wspominać zdecydowanie pozytywnie, w Ryczywole w nowo oddanej hali, przy wsparciu pełnych trybun pokonały zespół mistrzyń Niemiec, Schweriner S.C. 3:2.

W mecz lepiej weszły rywalki z Niemiec. W zespole z Piły brakowało dokładności oraz skuteczności. Często również nie do końca poprawnie funkcjonowała komunikacja między zawodniczkami jednak nie ma co się dziwić bo był to pierwszy set rozegrany przez pilanki w nowym składzie. Ostatecznie podopieczne trenera Hernándeza musiały uznać wyższość rywalek zza zachodniej granicy, 16:25.

Drugi set wyglądał zdecydowanie lepiej w wykonaniu 5 ekipy poprzedniego sezonu LSK. Siatkarki Enei PTPS Piła zdecydowanie poprawiły skuteczność i wyszły na kilku punktowe prowadzenie, które utrzymywało się przez większość seta.  W końcówce rywalki z Niemiec dogoniły pilanki i wyrównały stan seta. W ostatnich piłkach więcej spokoju pokazały zawodniczki z Wielkopolski i wygrały tego seta na przewagi, 30:28.

Trzeci set to kontynuacja dobrej gry zawodniczek z Piły. Niemki nie mogły zatrzymać bardzo dobrze dysponowanych rywalek i z piłki na piłkę traciły szanse na wygranie tego seta. Ostatecznie siatkarki Enei PTPS Piła wygrały trzecią partię 25:21.

Podrażnione porażką w dwóch poprzednich setach Niemki, od początku czwartego seta narzuciły swoje warunki i prowadziły grę. Siatkarki z Piły nie potrafiły zatrzymać rozpędzonych mistrzyń Niemiec i oddalała się szansa na wygranie przez pilanki tego seta i całego spotkania 3:1. Zawodniczki Schweriner S.C. czwartego seta wygrały 20:25 i o zwycięstwie w tym meczu miał zadecydować tie-break.

Tie-braka bardzo dobrze rozpoczęły pilanki, które wyglądały zdecydowanie lepiej niż w czwartym secie i dominowały w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Dobra gra przyniosła równie dobry wynik, bo pilanki 5 seta wygrały do 6 i mogły cieszyć się ze zwycięstwa w pierwszym meczu pod wodzą nowego trenera i w nowym składzie.

Enea PTPS Piła – Schweriner S.C. 3:2
(16:25; 30:28; 25:21; 20:25; 15:6)