Pilanki na fali. Wygrały za 3 punkty w Ostrowcu Św.

pilanki_na_fali

PTPS Piła po zmianie trenera znów zaskakuje. Pilanki pod wodzą Jacka Pasińskiego po sensacyjnej wygranej z Developresem Rzeszów tym razem triumfowały w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dla pilanek było to drugie ligowe zwycięstwo, które pozwoliło im opuścić ostatnie miejsce w tabeli Orlen Ligi.

To miała być duża szansa dla ekipy Dariusza Parkitnego na drugie w tym sezonie zwycięstwo i odbicie się od dolnych rejonów tabeli. Skończyło się porażką po bardzo słabej grze… 18:31 – ta statystyka punktów zdobytych po błędach przeciwnika idealnie obrazuje przebieg sobotniego, bardzo przeciętnego meczu. Pilanki nie pokazały w Ostrowcu nic nadzwyczajnego, były po prostu bardziej konkretne i mniej hojne w obdarowywaniu rywalek prezentami. A siatkarki Dariusza Parkitnego, które przecież w każdym z dotychczasowych spotkań, nawet tych przegranych, prezentowały się solidnie, trudno było poznać. Mimo dużo lepszego przyjęcia od przyjezdnych (49 procent do 36) zadziwiająco nieporadnie zachowywały się pod siatką. A to miały problem z dokładnym dograniem do rozgrywającej, a to sama rozgrywająca wyrzucała swoje koleżanki za siatkę, a to znowuż atakujące, nawet gdy akcja była składna, nie trafiały piłką w boisko bądź obijały antenkę…

To, że wygrały drugą i dość długo utrzymywały kontakt z PTPS-em w trzeciej partii, zawdzięczają tylko dobrej zagrywce. W secie drugim serią świetnych serwisów najpierw popisała się Julia Piotrowska (12:7) i choć pilanki odrobiły straty (17:17) w grze na przewagi pogrążył je as Roksany Brzóski. W trzecim sprytnym, spadającym za siatkę „liściem” zaczarowała swoje przeciwniczki Dorota Ściurka (od 8:12 do 14:12), ale to było wszystko, na co tego dnia stać było ją i jej koleżanki…

MVP: Alexis Austin

KSZO Ostrowiec Św. – PTPS Piła 1:3
(20:25, 26:24, 20:25, 19:25)

Składy zespołów:

KSZO: Ściurka (18), Kapturska (16), Szpak (2), Soter (10), Pierre (7), Piotrowska (2), Pauliukouskaja (libero) oraz Brzóska (8), Polak (2), Stroiwąs (1) i Thaka (1)

PTPS: Austin (19), Kwiatkowska (6), Ogoms (12), Babicz (12), Dumancic (11), Szubert (5), Markiewicz (libero) oraz Piśla, Baran (1) i Urban (2).

Już w sobotę, 27 listopada, do Piły przyjedzie zespół ŁKS-u Łódź. Gorąco zapraszamy na to spotkanie do hali przy ul. Żeromskiego. Zagrajmy RAZEM!!!

Bartosz Wencław – Strefa siatkówki – www.siatka.org  & M.M.
Fot. Sebastian Daukszewicz (archiwum)