Pilanki nie sprzedały tanio skóry

Siatkarki PTPS-u Piła w meczu drugiej kolejki Orlen Ligi postawiły się silniejszej drużynie Impelu Wrocław. Pilanki we własnej hali nie wykorzystały jednak wielu szans – zwłaszcza w trzecim secie, kiedy to w końcówce po świetnej serii wyszły na prowadzenie, ale od razu też zupełnie oddały inicjatywę przeciwniczkom. Impelki w czwartej odsłonie poszły już za ciosem i zakończyły pojedynek, zgarniając komplet punktów. Przed meczem miało miejsce uroczyste „pożegnanie” Iriny Archangielskiej, która postanowiła zakończyć karierę zawodniczą. Popularna Ira, 11-krotna reprezentantka Polski, największe sukcesy klubowe odniosła właśnie z pilskim klubem.

Z wysokiego „C” pierwszą partię rozpoczęły impelki. Punktowe ataki Joanny Kaczor oraz blok Agnieszki Kąkolewskiej dały prowadzenie 4:1. Mimo starań Anity Kwiatkowskiej, pilanki przegrywały na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie na boisko nabrały jednak wiatru w żagle i szybko na tablicy pojawił się remisowy wynik (10:10). Od tego momentu wynik oscylował wokół remisu, z nieznaczną przewagą pilanek. Przy stanie 22:20 o czas poprosił trener Nicola Negro. impelki skutecznie odrobiły straty i wygrały seta do 23.

Podobny do pierwszego był set drugi. Znów z rozmachem rozpoczęły siatkarki z Wrocławia i dzięki zagrywkom Mileny Radeckiej prowadziły 4:1. W środkowej części seta trwała walka punkt za punkt, a wynik był często remisowy. W końcówce dzięki atakom Małgorzaty Skorupy i Joanny Sobczak, PTPS wyszedł na prowadzenie 19:17. Mimo że impelki doprowadziły do kolejnego remisu – po 22, as serwisowy Anity Kwiatkowskiej na nowo ożywił zespół z Wielkopolski i poprowadził do wygranej w drugiej partii – do 23.

Początek trzeciej partii należał do pilanek. Wydawało się, że podbudowane zwycięstwem w drugim secie, będą starać się w tym spotkaniu ugrać coś więcej. Jednak jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną, po dobrej serii ataków Moniki Ptak, impelki wyszły na prowadzenie. Dobrze spisywała się, wprowadzona w drugiej partii, Andrea Kossanyiova. Wrocławianki skutecznie powiększały swoją przewagę, choć rywalki wcale nie zamierzały odpuścić. Dobre ataki Agaty Babicz i Joanny Sobczak minimalizowały straty pilanek. Ostatecznie jednak górą impelki – wygrywając do 20.

Czwarta partia rozegrana została już po wyraźne dyktando przyjezdnych. Skuteczne ataki Caroliny Costagrande i Joanny Kaczor, a także świetna współpraca Mileny Radeckiej z Moniką Ptak zaowocowały wygraną do 17. Całe spotkanie zakończyło się natomiast wynikiem 3:1 dla ekipy wrocławskiej.

PTPS Piła – Impel Wrocław 1:3
(23:25, 25:23, 20:25, 17:25)

Składy zespołów:

PTPS Piła: Skorupa (8), Kwiatkowska (9), Sobczak (11), Babicz (10), Wilk (8), Leggs (6), Pauliukouskaya (libero) oraz Kukulska

Impel Wrocław: Ptak (13), Kąkolewska (1), Kaczor (24), Hilderbrand (2), Radecka (6), Costagrande (20), Duerr (libero) oraz Kossanyiova (8) i Sikorska (4).

Danuta Rękawica – Strefa siatkówki – www.siatka.org
Fot. Sebastian Daukszewicz

pilanki_nie_sprzedaly_tanio00

pilanki_nie_sprzedaly_tanio43 pilanki_nie_sprzedaly_tanio01 pilanki_nie_sprzedaly_tanio02 pilanki_nie_sprzedaly_tanio03 pilanki_nie_sprzedaly_tanio04 pilanki_nie_sprzedaly_tanio05 pilanki_nie_sprzedaly_tanio06 pilanki_nie_sprzedaly_tanio07 pilanki_nie_sprzedaly_tanio08 pilanki_nie_sprzedaly_tanio09 pilanki_nie_sprzedaly_tanio10 pilanki_nie_sprzedaly_tanio11 pilanki_nie_sprzedaly_tanio12 pilanki_nie_sprzedaly_tanio13 pilanki_nie_sprzedaly_tanio14 pilanki_nie_sprzedaly_tanio15 pilanki_nie_sprzedaly_tanio16 pilanki_nie_sprzedaly_tanio17 pilanki_nie_sprzedaly_tanio18 pilanki_nie_sprzedaly_tanio19 pilanki_nie_sprzedaly_tanio20 pilanki_nie_sprzedaly_tanio21 pilanki_nie_sprzedaly_tanio22 pilanki_nie_sprzedaly_tanio23 pilanki_nie_sprzedaly_tanio24 pilanki_nie_sprzedaly_tanio25 pilanki_nie_sprzedaly_tanio26 pilanki_nie_sprzedaly_tanio27 pilanki_nie_sprzedaly_tanio28 pilanki_nie_sprzedaly_tanio29 pilanki_nie_sprzedaly_tanio30 pilanki_nie_sprzedaly_tanio31 pilanki_nie_sprzedaly_tanio32 pilanki_nie_sprzedaly_tanio33 pilanki_nie_sprzedaly_tanio34 pilanki_nie_sprzedaly_tanio35 pilanki_nie_sprzedaly_tanio36 pilanki_nie_sprzedaly_tanio37 pilanki_nie_sprzedaly_tanio38 pilanki_nie_sprzedaly_tanio39 pilanki_nie_sprzedaly_tanio40 pilanki_nie_sprzedaly_tanio41 pilanki_nie_sprzedaly_tanio42

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *