Piłkarskie derby w Trzciance

8 maja 2015 roku w ramach Ligi Młodzik OZPN Piła odbył się derbowy pojedynek Akademii Piłkarskiej Bambinis Trzcianka rocznik 2003 z miejscowym Lubuszaninem Trzcianka.  

W pierwszych minutach spotkania gra toczyła się głównie w środkowych sektorach boiska, ataki obu drużyn skutecznie neutralizowane były przez obrońców. Pierwszy strzał na bramkę Bambinis z 25 m oddał Mateusz Paszko, jednak piłka poszybowała ponad bramką. W 7 minucie po świetnej akcji Bambinis po podaniu Jana Wieli Jakub Koniuszy zdobywa bramkę na 1:0. W 10 minucie spotkania po prostopadłym podaniu Pawła Skrzypczaka, Jakub Koniuszy oddaje strzał na bramkę, który świetnie broni bramkarz Lubuszanina! do wybitej piłki dochodzi Jędrzej Osowski i precyzyjnym strzałem podwyższa prowadzenie drużyny Bambinis! W 12 minucie po raz kolejny strzelał Mateusz Paszko, jednak minimalnie niecelnie. 22 minucie po bardzo dobrym podaniu prostopadłym i świetnym strzałem Lubuszanin zdobywa kontaktową bramkę! Kilka minut później zawodnicy Lubuszanina wykorzystują błąd zawodników Bambinis i doprowadzają do remisu! W 25 minucie spotkania po rzucie wolnym z 20 m przepięknym uderzeniem w samo okienko popisał się Maksymilian Gabruś! który do przerwy wyprowadził drużynę Bambinis na prowadzenie.

Po przerwie do ataków ruszyła drużyna Bambinis i po dobrze wykonanym pressingu na przeciwniku Jakub Koniuszy zdobywa bramkę na 4:2! Lubuszanin atakował, jednak po raz kolejny świetna postawa w bramce Nikodema Ryby oraz Pawła Jęśko bronili dostępu do bramki.  W 23 minucie po świetnym prostopadłym podaniu Macieja Piotrowskiego, Paweł Skrzypczak dobrym uderzeniem podwyższa wynik spotkania na 5:2!  Swoje okazje na strzelenie bramki mieli jeszcze Jeremiasz Lisiak, Jakub Koniuszy, Jakub Plich, Stanisław Kotiuszko, jednak na posterunku stał bramkarz Lubuszanina.  Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie.

Akademia Piłkarska Bambinis 5:2 Lubuszanin Trzcianka (7′, 31′ Jakub Koniuszy, 10′ Jędrzej Osowski, 22′ Maksymilian Gabruś, 23′ Paweł Skrzypczak).

Ewa Malinowska

pilkarskie_derby_w_trzciance10

pilkarskie_derby_w_trzciance13 pilkarskie_derby_w_trzciance11 pilkarskie_derby_w_trzciance12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *