Pilscy Bracia walczyli o Godność Króla Zielonoświątkowego

13 czerwca na strzelnicy Centrum Strzelectwa Sportowego Tarcza w Pile odbyło się najważniejsze strzelanie z okazji minionych Świąt Zielonoświątkowych, o godność Króla Kurkowego Pilskiego Bractwa Kurkowego „Tarcza”.

Najlepiej strzelał do Tarczy Królewskiej Jacek Woźniak,  który zdobył tytuł Króla Kurkowego A.D 2015. Nowy król otrzymał od ustępującego Króla Kurkowego A.D 2014, Brata Cezarego Łysanowicza krzyż i łańcuch królewski, który będzie nosił na swych piersiach, reprezentując Pilskie Bractwo na uroczystościach brackich, państwowych i lokalnych.

Ponadto Jacek Woźniak  zdobył prawo startu w strzelaniu o godność Króla Kurkowego Europy w XVII Europejskich Spotkaniach Strzelców Historycznych, które odbędą się w tym roku w Niemczech w miejscowości Peine w dniach 28-30 sierpnia.

Podczas powitania gości prezes Pilskiego Bractwa Kurkowego ,,Tarcza” Eugeniusz Osesek złożył życzenia prezesowi Krzysztofowi Kijakowi z okazji 5-lecia istnienia Centrum Rekreacji Wodnej Aqua-Pil, któremu podlega Centrum Strzelectwa Sportowego „Tarcza”. Następnie po omówieniu regulaminu strzelań i zasad bezpieczeństwa rozpoczęła się sportowa rywalizacja.

Wyniki strzelań:

Strzelanie do Tarczy Królewskiej o godność Króla Kurkowego Zielonoświątkowego  A.D 2015 PBK ,, Tarcza’’

1. Jacek Woźniak
2. Czesław Jopek
3. Cezary Łysanowicz

Strzelanie do Tarczy Brackiej

1. Dariusz Lewandowski
2. Cezary Łysanowicz
3. Sławomir Knapski

Strzelanie do Tarczy Okolicznościowej Brata Przemysława Jury

1. Sławomir Knapski
2. Mariusz Drożdż
3. Dariusz Lewandowski

Strzelanie do Tarczy Punktowej PBK „Tarcza” –Pistolet czarno prochowy

1. Kamil Suchomski
2. Jan Michał Kubacki
3. Krzysztof Surmacewicz

Strzelanie do Tarczy Punktowej

1. Zbigniew Sadowski
2. Kamil Suchomski
3. Sławomir Knapski

Strzelanie do zapadek

1. Krzysztof Surmacewicz
2. Zenon Schulz
3. Jacek Woźniak

Strzelanie z pistoletu sportowego kal.5,6

1. Jarosław Urban
2. Zenon Schulz
3. Zbigniew Sadowski

Strzelanie do Tarczy Punktowanej o Puchar Prezesa PBK „Tarcza” dla dzieci i młodzieży

1. Kornelia Sadowska
2. Bartłomiej Gazda
3. Maciej Grot

Strzelanie do Kura

1. Jan Michał Kubacki
2. Marian Giełczyk
3. Zenon Schulz

Kolejne strzelanie o godność Króla Żniwnego A.D 2015 odbędzie się 12 września.

Tekst i Foto: Sebastian Daukszewicz

pilscy_bracia_walczyli10

pilscy_bracia_walczyli48 pilscy_bracia_walczyli11 pilscy_bracia_walczyli12 pilscy_bracia_walczyli13 pilscy_bracia_walczyli14 pilscy_bracia_walczyli15 pilscy_bracia_walczyli16 pilscy_bracia_walczyli17 pilscy_bracia_walczyli18 pilscy_bracia_walczyli19 pilscy_bracia_walczyli20 pilscy_bracia_walczyli21 pilscy_bracia_walczyli22 pilscy_bracia_walczyli23 pilscy_bracia_walczyli24 pilscy_bracia_walczyli25 pilscy_bracia_walczyli26 pilscy_bracia_walczyli27 pilscy_bracia_walczyli28 pilscy_bracia_walczyli29 pilscy_bracia_walczyli30 pilscy_bracia_walczyli31 pilscy_bracia_walczyli32 pilscy_bracia_walczyli33 pilscy_bracia_walczyli34 pilscy_bracia_walczyli35 pilscy_bracia_walczyli36 pilscy_bracia_walczyli37 pilscy_bracia_walczyli38 pilscy_bracia_walczyli39 pilscy_bracia_walczyli40 pilscy_bracia_walczyli41 pilscy_bracia_walczyli42 pilscy_bracia_walczyli43 pilscy_bracia_walczyli44 pilscy_bracia_walczyli45 pilscy_bracia_walczyli46 pilscy_bracia_walczyli47

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *