Pilscy dzielnicowi uczyli dzieci udzielania pierwszej pomocy

Pilscy dzielnicowi spotkali się z dziećmi z przedszkoli znajdujących się na terenie Piły. Celem zajęć było przekazanie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mundurowi także w formie warsztatów przeprowadzili zajęcia praktyczne wykorzystując fantomy. Dzieci podczas przedmiotowych przedsięwzięć były niezwykle uważne i wykazały się ogromną aktywnością.

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Pile w ramach zimowych działań „Bezpieczne ferie” spotkali się z dziećmi z pilskich przedszkoli. Podczas zajęć mundurowi uczyli najmłodszych jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej i podkreślali, jak niezwykle jest to ważne, gdy drugi człowiek potrzebuje pomocy w sytuacji kryzysowej.

Dzieci uczyły się wzywania służb ratunkowych, przekazywania ważnych informacji na temat poszkodowanego i miejsca zdarzenia. Przedszkolaki utrwalały numery alarmowe oraz poznały sposoby sprawdzania przytomności i udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach. Przedszkolaki miały także możliwość przećwiczenia resuscytacji na fantomach.

Znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej jest niezwykle potrzebna. Dlatego tak bardzo ważne jest uczenie jej już od najmłodszych lat. Każdy z nas powinien wiedzieć, jak ratować ludzkie życie, ponieważ ono jest najważniejsze. Podczas zajęć dzieci wykazały się dużą wiedzą i niezwykłą aktywnością.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

dzielnicowi_uczyli1_01

dzielnicowi_uczyli1_05 dzielnicowi_uczyli1_02 dzielnicowi_uczyli1_03 dzielnicowi_uczyli1_04