Pilscy juniorzy mistrzami OPZN Piła!

Ogromny sukces odnieśli juniorzy pilskiej Polonii. Pilanie, co prawda przegrali w pierwszym meczu finałowym w Chodzieży z miejscową Polonią 1: 3, ale w Pile wygrali 3: 1 i po rzutach karnych wywalczyli mistrzostwo OZPN Piła w kategorii juniorów starszych. Mistrzostwo OZPN Piła daje awans do Wojewódzkiej Ligi Juniorów, ale nie jest przesądzone, że pilanie znowu grać będą z poznańskim Lechem czy z Wartą Poznań.

Mecz w Chodzieży w opinii pilan przebiegał w cieniu pomyłek sędziowskich. Wygrana 3: 1 w roli faworytów do sięgnięcia po mistrzostwo OPZN Piła stawiała drużynę z Chodzieży. Ekipa prowadzona przez Pawła Pańczyszyna nie chciała jednak zaprzepaścić wielkiej szansy i zapowiadała, że w Pile pokaże się z lepszej strony niż w Chodzieży.

Od 1: 0 rozpoczęli pilanie, ale chwilę później było już 1:1 i pilska Polonia znalazła się w trudnej sytuacji. Po bramce Łukasza Ograbka gole dla pilskiej drużyny zdobyli jeszcze Cezary Warzecha i Marcin Gil i o mistrzostwie decydowały rzuty karne.

Lepiej rzuty karne wykonywali piłkarze Polonii Piła, ale prawdziwym bohaterem został pilski bramkarz – Kamil Gapiński, który zamurował bramkę swojej Polonii.

Teoretycznie piłkarze z Piły wywalczyli sobie możliwość gry w Wojewódzkiej Lidze Juniorów. Na dzień dzisiejszy nie wiadomo jednak, czy drużyna Pawła Pańczyszyna w niej wystąpi. Zależne to jest od wielu czynników, ale przede wszystkim od finansów, z którymi w pilskiej Polonii od dawna jest kiepsko.

TP Polonia Piła – Polonia Chodzież 3:1
Bramki dla TP: Łukasz Ograbek, Cezary Warzecha, Marcin Gil

Źródło www.pilskisport.pl
Foto: Sebastian Daukszewicz

pilscy_juniorzy_mistrzami10

pilscy_juniorzy_mistrzami29 pilscy_juniorzy_mistrzami11 pilscy_juniorzy_mistrzami12 pilscy_juniorzy_mistrzami13 pilscy_juniorzy_mistrzami14 pilscy_juniorzy_mistrzami15 pilscy_juniorzy_mistrzami16 pilscy_juniorzy_mistrzami17 pilscy_juniorzy_mistrzami18 pilscy_juniorzy_mistrzami19 pilscy_juniorzy_mistrzami20 pilscy_juniorzy_mistrzami21 pilscy_juniorzy_mistrzami22 pilscy_juniorzy_mistrzami23 pilscy_juniorzy_mistrzami24 pilscy_juniorzy_mistrzami25 pilscy_juniorzy_mistrzami26 pilscy_juniorzy_mistrzami27 pilscy_juniorzy_mistrzami28

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *