Pilscy kryminalni zabezpieczyli ponad 100 gram narkotyków

policjanci_zabezpieczyli

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile podczas realizacji zabezpieczyli ponad 100 gram narkotyków w postaci marihuany, amfetaminy i tabletek ekstazy. Funkcjonariusze zatrzymali właściciela nielegalnego towaru. 36-letni mieszkaniec powiatu pilskiego za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem. Grozi mu kara więzienia do 3 lat.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej z pilskiej komendy od pewnego czasu przyglądali się mężczyźnie, który jak ustalili kryminalni może zajmować się handlem narkotykami. Funkcjonariusze zebrali obszerne informacje na ten temat oraz ustalili miejsce prowadzenia nielegalnego biznesu. W związku z ustaleniami, kryminalni przystąpili do realizacji.

22 stycznia br. kryminalni w godzinach porannych zatrzymali mężczyznę, gdy ten jechał do pracy. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, funkcjonariusze znaleźli łącznie ponad 100 gram narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany i tabletek ekstazy. Dodatkowo śledczy zabezpieczyli także wagę elektroniczną i woreczki strunowe oraz pieniądze w kwocie 1 tys. złotych.

Substancje psychotropowe i środki odurzające zapakowane były w różnego rodzaju pudełka po kosmetykach i artykułach spożywczych, schowane w meblościance. Kryminalni zabezpieczyli nielegalny towar, a ich właściciel trafił prosto do policyjnego aresztu. Zatrzymany to 36-letni mieszkaniec Piły. Za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem. Grozi mu kara więzienia do 3 lat.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile