Pilscy młodzi lekkoatleci nadawali ton wielkiej imprezie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Czołówka najmłodszych lekkoatletów skupiona wokół programu „Lekkoatletyka dla Każdego” trenująca w Ośrodku Lekkiej Atletyki w Pile wzięła udział w finale krajowym Nestle CUP, który odbył się na obiekcie lekkoatletycznym w Toruniu. W tej wielkiej imprezie wzięło udział ponad 800 uczestników z wszystkich województw z całej Polski, wyłonionych z eliminacji rejonowych, które były przeprowadzane w miesiącu maju.

Do zawodów finałowych zakwalifikowała się duża grupa najmłodszych lekkoatletów pilskich, w tym 11 uczniów szkół podstawowych i 5 gimnazjalistów. Impreza była bardzo starannie i pięknie zorganizowana. Dzieci miały możliwość bezpośrednio spotkać się i otrzymać autografy od wielu wybitnych, aktualnych i byłych olimpijczyków czy medalistów olimpijskich. Wydarzenia te zapewne zostaną na długo dzieciom w pamięci. Nie tylko poziom organizacyjny, ale również sportowy był wysoki, startowały bowiem najlepsze dzieci w kraju, od rocznika 2005 (11 lat) do 2001 (15lat) oddzielnie w każdym roczniku. Dzieci szkół podstawowych startowały w trójboju, natomiast gimnazjaliści w czwórboju  ukierunkowanym.

16 osobowy zespół pilski stanowił prawie połowę reprezentacji województwa wielkopolskiego. Bohaterem w pilskiej ekipie był 14-letni Eryk Lamtschek, który w czwórboju skocznościowym zdobył  złoty medal. W swojej koronnej konkurencji skoku wzwyż uzyskał wynik 186 cm, bijąc tym samym rekord klubu PLKS Gwda Piła w kategorii młodzika. W ścisłej czołówce w swoich rocznikach byli ponadto Karolina Szymanowicz (2001), Julia Witkowska (2004), Malina Majda (2003), Mikołaj Kaźmierski (2003), Dawid Borowik (2001), Mieszko Tobera (2001), Filip Dziuba (2001), Bartosz Czyż (2004).

Ostatnią konkurencją dwudniowych zawodów był bieg rozstawny dla dzieci szkół podstawowych 7x150m, w którym uczestniczyły reprezentacje wszystkich województw. Zespół wojewódzki składał się z 6 zawodników, 3 dziewczynki i 3 chłopów po jednym z każdego rocznika oraz jednego trenera prowadzącego szkolenie w programie „Lekkoatletyka dla Każdego”. W reprezentacji biegli Bartosz Czyż (2004) Malina Majda (2003) Mikołaj Kaźmierski (2003). Sztafetę kończył trener Adrian Wyrzykiewicz, nie kto inny jak tegoroczny 3-krotny medalista Mistrzostw Polski w biegach średnich. Walka na całym dystansie była zacięta, a przebieg bardzo ciekawy. Najlepszym zespołem okazał się zespół wielkopolski, który wywalczył złote medale i piękny puchar.

Ceremonia dekoracji była bardzo piękna, medale wręczali wybitni polscy sportowcy. Najmłodsi pilscy lekkoatleci szczęśliwi i zadowoleni wracali do domu.

Z.Ł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *