Pilscy mundurowi promowali zawód policjanta

W Komendzie Powiatowej Policji w Pile odbyło się spotkanie z uczniami klas mundurowych ze Szkoły przy Teatralnej w Pile, w którym udział wziął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pile nadkom. Mariusz Wiśniewski. Policjanci promowali swój zawód, podkreślając, że daje on wiele satysfakcji, w szczególności kiedy można pomóc drugiemu człowiekowi.

23 stycznia br. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Pile odbyło się spotkanie z uczniami klas mundurowych Szkoły przy Teatralnej w Pile, w którym udział wziął I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pile nadkom. Mariusz Wiśniewski, Zastępca Naczelnika Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego asp. sztab. Jacek Kurjan, Pan Roman Powolny – opiekun klas mundurowych oraz policjanci z Wydziału Prewencji. W spotkaniu udział wzięło blisko 100 uczniów.

Wiceszef pilskich policjantów podczas spotkania podkreślił, że praca w Policji, to odpowiedzialna i pełna poświęcenia służba, dająca człowiekowi wiele satysfakcji, w szczególności, kiedy można pomóc drugiemu człowiekowi. Naczelnik wraz z policjantami przekazali uczestnikom spotkania jak wygląda codzienna służba w Policji oraz przedstawili proces rekrutacji.

Uczniowie klas mundurowych mieli okazję do obejrzenia pokazu tresury psów służbowych. Policyjni przewodnicy przekazali kilka słów na temat swojej profesji oraz opowiedzieli o swoich psich, służbowych partnerach, którzy podobnie jak oni lubią pomagać mieszkańcom Piły i powiatu pilskiego. Spotkanie było okazją do promocji zawodu policjanta.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

pilscy_mundurowi1_01

pilscy_mundurowi1_11 pilscy_mundurowi1_02 pilscy_mundurowi1_03 pilscy_mundurowi1_04 pilscy_mundurowi1_05 pilscy_mundurowi1_06 pilscy_mundurowi1_07 pilscy_mundurowi1_08 pilscy_mundurowi1_09 pilscy_mundurowi1_10