Pilscy parlamentarzyści z KO o wyborach samorządowych

Nie wiecie Państwo na kogo oddać swój głos w Pile w najbliższych wyborach samorządowych? Wybór byłego prezydenta Piły, a obecnie posła na Sejm RP Piotra Głowskiego oraz posłanki Małgorzaty Janyski jest prosty – na prezydenta Piły Beata Dudzińska, a do Rady Miasta Piły i Rady Powiatu w Pile na kandydatów z list Koalicji Obywatelskiej.

 

– Przed nami wybory, które będą inne niż wszystkie do tej pory z tego powodu, że ilość kandydatów choćby na prezydenta Piły jest duża. Przed wyborami 15 października sami apelowali  np., aby  głosować na kandydatów Trzeciej Drogi – by przekroczyli próg wyborczy a dziś takiej potrzeby nie ma. Bym powiedział nawet, że jest potrzeba niezwykłej konsolidacji głosów, bo przy takim dużym rozdrobnieniu niestety może się zdarzyć np. druga tura wyborów prezydenckich, a jest ona niepotrzebna. To wiąże się z kosztami, czasem (dwukrotna wizyta w lokalu wyborczym) i z niepotrzebnymi emocjami, które pewnie temu będą towarzyszyć. Jestem przekonany w 100%, że najlepszym prezydentem Piły będzie po wyborach Beata Dudzińska, która zna miasto, jego potrzeby i jednocześnie będzie mogła wykorzystać np. środki z KPO. Oczywiście również wszystko musi się zmienić w relacji miasto – powiat, a zmieni się tylko wtedy kiedy radni wybiorą inny zarząd powiatu ze starostą. Koalicja Obywatelska odrobiła troszeczkę  lekcję z ostatnich wyborów i nie tylko w mieście mamy świetnych kandydatów, ale również w całym  powiecie pilskim. Jest duża szansa by Koalicja Obywatelska mogła wybrać zarząd i to by była idealna sytuacja, w której zarówno w mieście, jak i powiecie mielibyśmy stabilną większość, która mogłaby ze sobą współpracować. Wiec gorący apel nie tylko o głos na Beatę Dudzińską, ale do miasta i do powiatu na kandydatów z listy Koalicji Obywatelskiej – mówi Piotr Głowski, poseł KO.

 

Również z apelem o oddanie głosów na kandydatów KO podczas najbliższych wyborów samorządowych zwróciła się posłanka Maria Janyska. Ten głos na listach do powiatu pilskiego daje nadzieję na odsunięcie od władzy w powiecie pilskim Porozumienia Samorządowego (na czele z Starostą Eligiuszem  Komarowskim, który ma postawione zarzuty o zniesławienie i znieważanie lekarzy) i PiS.

 

– Koalicja Obywatelska gwarantuje, że ludzie z nami związani, nasi kandydaci będą rzetelnie wypełniali swoją rolę w samorządzie, nie będą się kierowali politykierstwem, układami, dawania zarabiać swoim tylko będą realizować zadania dla społeczeństwa. Tak jak obiecaliśmy przed wyborami parlamentarnymi, że postawimy państwo i samorząd na nogi, to tak już robimy. Kosztuje nas to dużo pracy, ale chcieliśmy tej pracy. Dlatego też rozliczamy poprzednią władzę z wszystkich afer, które niestety uszczupliły zamożność i możliwość demokratycznego funkcjonowania naszego państwa. Ja pracując w komisji wizowej, muszę Państwu powiedzieć, że po kilku posiedzeniach, które się odbyły wyłania się obraz jeszcze bardziej tragiczny państwa, które było z PiS. Państwa, w którym było kolesiostwo i wyprowadzanie pieniędzy i afera za aferą. Chcemy i doprowadzimy do tego, że system dofinansowania samorządów nie będzie oparty – jak w tym Ministerstwie Spraw Zagranicznych – w sposób załatwiania spraw na prośbę. Aby nie musiał ten włodarz z prośbą iść do posła, polityka, aby on mu kartonowy czek przywiózł, a najlepiej przed wyborami – dodaje posłanka KO Małogrzata Janyska.   

 

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w niedzielę – 7 kwietnia.

 

(SE)