Pilscy policjanci odzyskali mienie o wartości 350 tys. zł.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile w ubiegłym tygodniu odzyskali ciągnik siodłowy wraz z naczepą, skradziony na terenie Norwegii. Wartość mienia oszacowano na kwotę około 350 tys. złotych. Podczas realizacji funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkowo dwie inne naczepy, które również pochodzą z przestępstwa. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut paserstwa. Grozi im kara więzienia do 5 lat.

W ubiegłym tygodniu policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości kryminalnej z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że na terenie gminy Ujście, na jednej z posesji znajduje się ciągnik siodłowy wraz z naczepą, który skradziono na terenie Norwegii w połowie października br. Po przeanalizowaniu wszystkich zebranych informacji, funkcjonariusze ustalili również, że na wytypowanej posesji może znajdować się kilka osób mających związek z przestępczą działalnością.

Kryminalni postanowili sprawdzić wytypowane miejsce. Wspólnie z policjantami z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej z pilskiej komendy funkcjonariusze weszli na jedną z posesji znajdującej się na terenie gminy Ujście. Tam funkcjonariusze ujawnili ciągnik siodłowy wraz z naczepą, o wartości około 350 tys. złotych. Dodatkowo kryminalni zabezpieczyli dwie inne naczepy. Teraz stróże prawa ustalają właścicieli odzyskanego mienia. Na miejscu zatrzymanych zostało dwóch mężczyzn, którzy trafili prosto do policyjnego aresztu.

Mężczyźni usłyszeli zarzut paserstwa. Prowadzone postępowanie oceni czy mężczyźni mieli bezpośredni udział w kradzieży, czy po pewnym czasie przechwycili skradzione mienie.

Zatrzymani to – 44-letni mieszkaniec gminy Ujście i 28-letni mieszkaniec województwa zachodnio-pomorskiego. Teraz za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia do 5 lat.

mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP Piła

pilscy_policjanci_odzyskali00

pilscy_policjanci_odzyskali01

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *