Pilscy policjanci pomagają bezdomnym

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile podczas kolejnych już kontroli miejsc przebywania osób bezdomnych postanowili wesprzeć potrzebujących i przekazali im ciepłą odzież oraz koce. Funkcjonariusze w trosce o bezpieczeństwo przewieźli kobietę, która przebywała w trudnych warunkach do noclegowni. Policjanci zadbali również o młodego mężczyznę…

Utrzymujące się mrozy stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, samotnych, bezradnych, dlatego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile kontrolują miejsca, w których mogą przebywać takie osoby. Funkcjonariusze przekonują jednocześnie do skorzystania z pomocy ośrodków zapewniających nocleg i ciepły posiłek. Podczas działań policjanci zadbali, aby dwie osoby w najbliższym czasie miały odpowiednie schronienie oraz ciepłe posiłki.

Warunki, w jakich przebywały dwie osoby nie były odpowiednie, aby tam funkcjonować, zwłaszcza w okresie, kiedy są tak niskie temperatury. 25 lutego br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile podkom. Żaneta Kowalska, sierż. sztab. Jędrzej Panglisz oraz dzielnicowy st. sierż. Michał Szpener pojechali na obrzeża miasta, gdzie przebywały dwie osoby. Po dłuższej rozmowie i przekazaniu informacji o realnym zagrożeniu życia i zdrowia z uwagi na bardzo niskie temperatury, młoda kobieta zdecydowała się na zmianę miejsca pobytu.

Funkcjonariusze przewieźli młodą kobietę no jednej z noclegowni w Pile, gdzie została przyjęta. Ma tam dobre warunki bytowe, a to co najważniejsze jest tam bezpiecznie i ciepło. Natomiast mężczyzna, który również w tym miejscu przebywał, oświadczył, że nie chce nigdzie jechać. W trosce o jego dobro, policjanci podjęli rozmowę z jednym z przedsiębiorców, który prowadzi działalność gospodarczą w pobliżu przebywania osób bezdomnych. Straszy mężczyzna zobowiązał się do opieki nad bezdomnym w zamian za pomoc przy zwierzętach. Także mody mężczyzna ma zapewnione posiłki oraz ciepłe pomieszczenie.

Policjanci w komendzie zorganizowali zbiórkę ciepłej odzieży i koców. Funkcjonariusze zebrane rzeczy przekazali kilku potrzebującym rodzinom, aby w tym trudnym, zimowym czasie zapewniły więcej ciepła.

Pamiętajmy!

Nie bądźmy obojętni na los innych. Każde zgłoszenie o siedzącej, śpiącej czy leżącej na mrozie osobiepotrzebującej pomocy może zapobiec tragedii. Informacje można przekazywać na numer telefonu 997 lub 112.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile

policjanci_pomagaja00

policjanci_pomagaja04 policjanci_pomagaja01 policjanci_pomagaja02 policjanci_pomagaja03