Pilscy policjanci pomagali zapinać kierowcom „Pasy”

Pilscy_policjanci_pomagali

Ujawnionych 54 kierowców i 10 pasażerów, którzy podróżowali bez zapiętych pasów, to efekty akcji „Pasy”, przeprowadzonej wczoraj na terenie powiatu pilskiego przez policjantów pilskiej „drogówki”. Celem ogólnopolskich działań było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz świadomości kierujących o zagrożeniach występujących na drodze.

W środę, 9 września, od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze pilskiej „drogówki” przeprowadzili na ulicach Piły, a także powiatu pilskiego ogólnopolską akcję „Pasy”. Głównym założeniem prowadzonych działań była kontrola bezpieczeństwa kierowców i sprawdzanie, czy każdy kierowca oraz pasażerowie mają zapięte pasy.  Biorący udział w akcji funkcjonariusze kontrolowali również przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego.

W trakcie prowadzonych działań policjanci skontrolowali łącznie 105 kierowców. Niestety kolejny raz okazało się, że na naszych drogach zdarzają się osoby, które nie przestrzegają przepisów związanych z bezpieczeństwem na drodze. W zaledwie kilka godzin działań, policjanci ujawnili 54 kierowców i 10 dorosłych pasażerów, którzy podróżowali bez zapiętych pasów.

Celem działań pilskich policjantów było podniesienie poziomu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz świadomości kierujących o zagrożeniach występujących na drodze.

mł. asp. Żaneta Kowalska
KPP Piła

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *