Pilscy policjanci zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy

pilscy_policjanci_zabezpieczyli

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mieszkańców Piły podejrzanych o posiadanie nielegalnego towaru. Policjanci zabezpieczyli ponad 12 tys. sztuk papierosów oraz blisko 20 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Łączną sumę strat na rzecz Skarbu Państwa oszacowano na ponad 25 tys. zł. Za popełnione przestępstwo grozi wysoka kara grzywny i przepadek zabezpieczonego mienia.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z pilskiej komendy ustalili, że dwóch mieszkańców Piły może być w posiadaniu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Gdy śledczy zebrali kompleksowy materiał, przystąpili do działań. 27 września br. na terenie Piły funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn.

Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, gospodarczych oraz posesji na terenie ogrodów działkowych, policjanci łącznie zabezpieczyli ponad 12 tys. sztuk papierosów oraz blisko 20 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Tytoń zapakowany był w worki sizalowe oraz torby foliowe, natomiast papierosy w kartony. Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów, a ich właściciele natychmiast zatrzymani i przewiezieni do Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Szacowana wartość strat z tytułu uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa wynosi ponad 25 tys. zł. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku od 61 i 63 lat. Jeden z nich wcześniej był już notowany za przestępstwa i wykroczenia akcyzowe. Teraz za popełniony czyn grozi im wysoka kara grzywny oraz przepadek zabezpieczonego mienia.

Podkom. Żaneta Kowalska
KPP w Pile