Pilscy policjanci zorganizowali przedszkolakom pokaz psów służbowych

Policyjni przewodnicy psów służbowych zawitali w Publicznym Przedszkolu nr 17 im. Krasnala Hałabały w Pile. Celem ich wizyty była prezentacja posłuszeństwa swoich pupili. Przedszkolaki z radością i zaciekawieniem oglądały pokaz umiejętności policyjnych czworonogów.

Od wielu lat policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile, którzy pracują jako przewodnicy psów służbowych, odpowiadając na prośby przedszkoli i innych placówek oświatowych organizują pokazy umiejętności swoich podopiecznych czworonogów. Jeden z takich pokazów odbył się 27 września br. Przewodnicy z pilskiej komendy asp. Jacek Burdziłowski i asp. Piotr Urbanowicz tego dnia udali się do Publicznego Przedszkola nr 17 im. Krasnala Hałabały. W spotkaniu wzięło udział 153 dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Przewodnicy przeprowadzili łącznie trzy pokazy dla 7 grup przedszkolaków,  w tym dla 3 grup integracyjnych.

Policjantom, w podzielnym na dwa etapy pokazie, towarzyszył pies patrolowo-tropiący – owczarek niemiecki Mako oraz owczarek belgijski do wyszukiwania zapachów narkotyków – Timur. Pies służbowy potrafi skutecznie obezwładnić niebezpiecznego przestępcę, co można było zaobserwować podczas występu Mako. Czworonożny funkcjonariusz bez wahania rzucał się na pozoranta „bandytę” broniąc swojego przewodnika przed niespodziewaną napaścią. Timur natomiast popisywał się niesamowitym węchem znajdując ukryte przez dzieci puszki ze śladem zapachowym. Latorośl bardzo żywiołowo reagowała na występ obu owczarków. Podskakiwała z radości i zachwytu. Asp. Jacek Burdziłowski odpowiadał przedszkolakom na ich pytania. Opowiedział też jak wygląda codzienna praca przewodnika psa służbowego.

Mł. asp. Magdalena Marchwant
KPP Piła

pilscy_policjanci_zorganizowali00

pilscy_policjanci_zorganizowali04 pilscy_policjanci_zorganizowali01 pilscy_policjanci_zorganizowali02 pilscy_policjanci_zorganizowali03

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *