Pilscy Strażacy grali z WOŚP

11 stycznia 2015 r. pilscy strażacy włączyli się czynnie w granie razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. O godzinie 15.00 przed Regionalnym Centrum Kultury Fabryka Emocji w Pile strażacy z JRG Nr 1 PSP w Pile rozpoczęli pokaz sprzętu ratowniczego.

Stoisko Komendy Powiatowej PSP w Pile zorganizowane w holu głównym Regionalnego Centrum Kultury cieszyło się wielkim zainteresowaniem. Głównym tematem przedstawianym przez strażaków była akcja edukacyjna „NIE DLA CZADU”.  Strażacy prezentowali czujki tlenku węgla, rozdawali ulotki informujące o zagrożeniach w sezonie grzewczym oraz odpowiadali na licznie zadawane pytania przez mieszkańców powiatu pilskiego odwiedzających stoisko strażaków.

O godzinie 17.40 rozpoczęła się przez wszystkich długo oczekiwana licytacja maskotek strażackich o imieniu Żarek oraz piłki i szalika z podpisami drużyny piłkarskiej Lech Poznań. Strażacy wystąpili na scenie w pełnym uzbrojeniu zachęcając publiczność do czynnego udziału w zabawie. Podczas licytacji do strażackiej puszki trafiło 1250 złotych. Strażacka maskotka o imieniu Żarek wylicytowana została na kwotę 400 złotych – zwycięzca tej aukcji wygrał również jeden dzień służby w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Pile.

Każdy mieszkaniec który wygrał licytację otrzymał dodatkowo w ramach akacji „NIE DLA CZADU” czujkę tlenku węgla.

mł. Bryg. Zbigniew Szukajło

pilscy_strazacy_grali10

pilscy_strazacy_grali16 pilscy_strazacy_grali11 pilscy_strazacy_grali12 pilscy_strazacy_grali13 pilscy_strazacy_grali14 pilscy_strazacy_grali15

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *