Pilscy tancerze z Iskry z medalami na Polish Open Championships

W miniony weekend, 6-7-8.06.2014 tancerze Szkoły Tańca ISKRA UKS- MDK w Pile, uczestniczyli w Otwartych Mistrzostwach Polski w sportowym tańcu towarzyskim, które odbyły się w Olsztynie. W imprezie tej udział biorą najlepsi tancerze zarówno z Polski jak i z Europy. Olsztyński turniej okazał się bardzo szczęśliwy dla tancerzy z Piły, którzy aż siedmiokrotnie plasowali się w finałach tej prestiżowej imprezy.

taniec_towarzyski_pila

Wysoką formę po raz kolejny potwierdzili Kacper Czajka i Oliwia Drożdż, którzy okazali się najlepszą polską parą we wszystkich stylach tanecznych.

Dużą niespodziankę sprawił także występ Pawła Subczyńskiego i Joanny Sikory, którzy trzykrotnie awansowali do finałów w różnych kategoriach Otwartych Mistrzostw Polski zdobywając ostatecznie brązowy medal.

W finale kat. Rising Stars w stylu standardowym zatańczyli także Wojciech Furman i Natalia Skwarek. Na Polish Open Championships Szkołę Tańca UKS-MDK „IISKRA” godnie reprezentowali również Mateusz ŁuczakSylwia Marczyk, Mateusz PawłowskiJulia Gładka, Kamil KasińskiAgata Kucapska, którzy w swoich kategoriach wiekowych pokonali kilkadziesiąt par tanecznych.

Parę sportowego tańca towarzyskiego Kacper Czajka – Oliwia Drożdż finansowo wspierają Zakłady Mięsne Henryka Stokłosy w Śmiłowie.

Zbigniew Sabik