Pilscy turyści przebudzili wiosnę

W sobotę, 21 marca, pieszo, rowerami i kajakami turyści przybyli na boisko pilskiej Szkoły Policji, na metę rajdu WIOSENNE PRZEBUDZENIE. Była to dwunasta z rzędu, a piąta zorganizowana właśnie w tym miejscu impreza inaugurująca sezon turystyczny. Jej uczestnicy to, przede wszystkim, uczniowie pilskich szkół, ale nie zabrakło, jak zwykle, turystów indywidualnych.

Dziesięcioro kajakarzy przepłynęło 20 km rzekami Piławą i Gwdą, aby ostatecznie wyłowić (ekologia to nasz priorytet) marzanny rzucone z mostu do wody. Prawie trzydziestu rowerzystów przejechało prawie trzydzieści kilometrów, a wśród nich dwaj najmłodsi – 6 i 7- letni chłopcy. Najliczniejszą grupę stanowili piechurzy, którzy poszukiwali śladów wiosny na 9-kilometrowej trasie. Ponad 250 osobowy barwny korowód wędrowców dotarł na metę rajdu. A tu czekała na nich ciepła zupa ugotowana w kuchni polowej pana Polcyna z Budzynia, oraz pyszny chleb ze smalcem. No i oczywiście kubki z wiosennym motywem. Dla niestrudzonych młodych ludzi grupa wolontariuszy z Zespołu Szkół nr 2 pod kierunkiem Andrzeja Bąka przygotowała zabawy rekreacyjne. Dzieci przedstawiły przy mikrofonie wiersze i fraszki o wiośnie oraz wzięły udział w konkursie turystyczno-krajoznawczym promującym nasz region i ekologię. Głównym punktem programu były jednak marzanny: zrobiono je ekologicznie – bez udziału tkanin i tworzyw sztucznych, były niesione przez grupy piechurów, zostały wystawione do oceny, otrzymały nagrody. A na koniec pofrunęły z mostu do Gwdy, jako symbol odchodzącej zimy.

Ta klimatyczna impreza mogła się odbyć dzięki pracy działaczy społecznych z PTTK, gościnności Szkoły Policji, wpłatom uczestników oraz wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Pile. Naszych dobrodziejów reprezentowali na mecie rajdu Prezydent Krzysztof Szewc oraz Komendant Szkoły insp. Jerzy Powiecki.

Niniejszym sezon turystyczny uważamy za otwarty. Zapraszamy na kolejne nasze imprezy, o których informacje można uzyskać na stronie www.pttk.pila.pl oraz w biurze pilskiego Oddziału PTTK na ul. Śródmiejskiej 12.

Komandor Rajdu Joanna Piotrowska

pilscy_turysci_przebudzili10

pilscy_turysci_przebudzili22 pilscy_turysci_przebudzili11 pilscy_turysci_przebudzili12 pilscy_turysci_przebudzili13 pilscy_turysci_przebudzili14 pilscy_turysci_przebudzili15 pilscy_turysci_przebudzili16 pilscy_turysci_przebudzili17 pilscy_turysci_przebudzili18 pilscy_turysci_przebudzili19 pilscy_turysci_przebudzili20 pilscy_turysci_przebudzili21

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *