Pilscy turyści rozpoczęli sezon budząc wiosnę

W sobotę, 19 marca 2016 roku, Oddział PTTK w Pile im. Henryka Kamińskiego zaprosił pilskich turystów na wspólne spotkanie w plenerze.

Wczesnym rankiem o dziewiątej;) zeszła na wodę grupa wodniaków na 10 kajakach, by Piławą i Gwdą dotrzeć po czterech godzinach na Pilską Wyspę. Godzinę później 23 rowerzystów na swoich stalowych rumakach wystartowało, by przejechać (bagatela!) 42 kilometry! To się nazywa rozruch. Nie gorsi byli piechurzy, których siła była w ilości. Ponad 200 dzieci, młodzieży i dorosłych w doskonałych humorach, z marzannami i wesołymi ozdobami na kapeluszach przebyło ośmiokilometrową trasę z parku przy Szkole Podstawowej nr 7 przez j. Piaszczyste na metę Rajdu.

A tam, na Pilskiej Wyspie, w pobliżu gościnnego Baru Wyspiarz, odbyła się zasadnicza część tego spotkania. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe, tradycyjne już, wiosenne kubki. Dostali też gorącą grochówkę z kuchni polowej mistrza kuchni Alfreda Polcyna. Niestrudzone dzieciaki mogły się wyżyć w zabawach rekreacyjnych. A inni sprawdzili się we wcale niełatwym konkursie ekologiczno – krajoznawczym. Głównym punktem programu były jednakże marzanny. Wesołe, kolorowe, ekologiczne, wykonane bez użycia tworzyw sztucznych i tkanin (choć niestety nie wszystkie). Zostały wystawione, ocenione, a na koniec zrzucone z mostu do Gwdy, by wraz z zimą spłynąć do morza. Zima popłynęła, nawet słońce nam zaświeciło, a marzanny wyłowili kajakarze, by nie zanieczyszczać rzeki, a potem spalili je w ognisku, by tradycji stało się zadość.

I tak, dzięki pracy kilkunastu wolontariuszy, wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Piły, oraz pomocy pilskiej Szkoły Policji i właścicieli Baru Wyspiarz wiosna została przebudzona, a sezon turystyczny Anno domini 2016 został uznany za otwarty!

Do zobaczenia na turystycznych szlakach!

Komandor Rajdu – Joanna Piotrowska

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA pilscy_turysci_rozpoczeli03 pilscy_turysci_rozpoczeli04 pilscy_turysci_rozpoczeli05 pilscy_turysci_rozpoczeli06 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *