Pilscy wolontariusze nagrodzeni

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Pilską tradycją stało się, że co roku w tym dniu Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pile nagradza najbardziej aktywnych wolontariuszy i dziękuje wszystkim tym, którzy dzielą się sercem i własnym czasem, by pomagać innym.

Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu w Pile działa od 2006 roku. Jest to jedyna organizacja w północnej Wielkopolsce, która całkowicie poświęca swoją działalność wolontariuszom i  beneficjentom korzystającym z ich pomocy.

Od początku swojego istnienia SCW organizuje eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu „Barwy Wolontariatu” na szczeblu gminy i powiatu oraz coroczną, uroczystą Galę Wolontariatu, jako formę podziękowania dla wolontariuszy od władz i mieszkańców miasta. Gala to także możliwość pokazania poświęcenia dla potrzebujących pomocy oraz możliwości spełniania swoich pasji  w połączeniu z pracą dla innych ludzi.

Jesteśmy dumni, że dzięki Wam „Piła Pomaga”, a kolejne pokolenia młodych ludzi chcą dzielić się swoim czasem, pomagać potrzebującym, dbać o historię miasta i regionu.

Życzymy Wam wytrwałości, satysfakcji i radości w każdej pracy, spełnienia marzeń Waszych i tych, którym pomagacie.
 
K. Sztafel

pilscy_wolontariusze_nagrodzeni00

pilscy_wolontariusze_nagrodzeni03 pilscy_wolontariusze_nagrodzeni01 pilscy_wolontariusze_nagrodzeni02