Pilska drużyna żużlowa na sezon 2017 zaprezentowana!

Choć nie pojawili się jeszcze na torze żużlowym z motocyklami, można było już poczuć  atmosferę sezonu żużlowego, który zbliża się wielkimi krokami. W piątkowy wieczór 24 lutego, w wypełnionej do ostatniego miejsca auli  Auditorium Maximum Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile odbyła się prezentacja drużyny Polonia Piła przed sezonem 2017. Zespołu, który celuje w pierwszą czwórkę pierwszoligowych rozgrywek.  Do tego celu ma poprowadzić nowy kapitan zespołu – Tomasz Gapiński.

– Nadchodzący sezon 2017 będzie kolejnym w gronie klubów pierwszej ligi żużlowej. Otrzymaną w ubiegłym roku szansę startów w gronie pierwszoligowców wykorzystaliśmy w pełni – zajmując wysokie piąte miejsce. Kibice bardzo licznie odwiedzali stadion przy ulicy Bydgoskiej. Frekwencja na meczach Polonii była jedną z najwyższych w całej lidze. Przed sezonem 2017 postawiliśmy ambitny cel – awans do rundy play-off. Wierzę, że wspólnymi siłami, przy wsparciu władz miasta, powiatu, sponsorów i kibiców jesteśmy w stanie tego dokonać. Zbudowaliśmy mocny i ambitny zespół, który jest w stanie walczyć o najwyższe cele i sprawić kibicom dużo radości – mówił podczas prezentacji Tomasz Soter, prezes KŻ Victoria Piła.

Podczas prezentacji zaprezentowanych zostało ośmiu zawodników, którzy tworzą kadrę Polonii Piła. A są nimi: juniorzy – Paweł Staniszewski i Kacper Grzegorczyk, seniorzy – Vadim Tarasenko (Rosja), Adrian Cyfer, Norbert Kościuch, Michał Szczepaniak i nowy kapitan drużyny Polonii Piła – Tomasz Gapiński. Nieobecny był Brady Kurtz z Australii, który leczy kontuzję. Publiczności zaprezentowani zostali także trener Janusz Michaelis, manager – Tomasz Żentkowski oraz chłopacy ze szkółki żużlowej, na czele z ich trenerem  Piotrem Świstem. Na prezentacji nie zapomniano o ludziach, dzięki którym zawody mogą się odbywać, czyli o osobach funkcyjnych, sponsorach klubu, władz miasta i powiatu pilskiego.

W tym roku przypada jubileusz 25-lecia reaktywacji pilskiego żużla po długiej przerwie. Gośćmi specjalnymi byli żużlowcy sprzed lat, sezonu 1992 i 1993 – Waldemar Cisoń, Andrzej Rzepka, Marceli Dubicki i Jacek Pionke. Ten ostatni od kilku lat jest jednym ze sponsorów pilskiego żużla. Zawodnicy oraz trener Janusz Michaelis z sentymentem wspominali dawne czasy, choć nie wszystkim te kariery rozwinęły się jak pewnie by oczekiwali.

Po części oficjalnej, kibice mogli spotkać się z żużlowcami, zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcia, czy zebrać autografy. Przypomnijmy, że sezon 2017 rusza 9 kwietnia. W pierwszym meczu pilanie zmierzą się w Rzeszowie z tamtejszą Stalą, a w Poniedziałek Wielkanocny  podejmą na swoim torze Orła Łódź.

Sebastian Daukszewicz

pilska_druzyna_zuzlowa00

pilska_druzyna_zuzlowa63 pilska_druzyna_zuzlowa01 pilska_druzyna_zuzlowa02 pilska_druzyna_zuzlowa03 pilska_druzyna_zuzlowa04 pilska_druzyna_zuzlowa05 pilska_druzyna_zuzlowa06 pilska_druzyna_zuzlowa07 pilska_druzyna_zuzlowa08 pilska_druzyna_zuzlowa09 pilska_druzyna_zuzlowa10 pilska_druzyna_zuzlowa11 pilska_druzyna_zuzlowa12 pilska_druzyna_zuzlowa13 pilska_druzyna_zuzlowa14 pilska_druzyna_zuzlowa15 pilska_druzyna_zuzlowa16 pilska_druzyna_zuzlowa17 pilska_druzyna_zuzlowa18 pilska_druzyna_zuzlowa19 pilska_druzyna_zuzlowa20 pilska_druzyna_zuzlowa21 pilska_druzyna_zuzlowa22 pilska_druzyna_zuzlowa23 pilska_druzyna_zuzlowa24 pilska_druzyna_zuzlowa25 pilska_druzyna_zuzlowa26 pilska_druzyna_zuzlowa27 pilska_druzyna_zuzlowa28 pilska_druzyna_zuzlowa29 pilska_druzyna_zuzlowa30 pilska_druzyna_zuzlowa31 pilska_druzyna_zuzlowa32 pilska_druzyna_zuzlowa33 pilska_druzyna_zuzlowa34 pilska_druzyna_zuzlowa35 pilska_druzyna_zuzlowa36 pilska_druzyna_zuzlowa37 pilska_druzyna_zuzlowa38 pilska_druzyna_zuzlowa39 pilska_druzyna_zuzlowa40 pilska_druzyna_zuzlowa41 pilska_druzyna_zuzlowa42 pilska_druzyna_zuzlowa43 pilska_druzyna_zuzlowa44 pilska_druzyna_zuzlowa45 pilska_druzyna_zuzlowa46 pilska_druzyna_zuzlowa47 pilska_druzyna_zuzlowa48 pilska_druzyna_zuzlowa49 pilska_druzyna_zuzlowa50 pilska_druzyna_zuzlowa51 pilska_druzyna_zuzlowa52 pilska_druzyna_zuzlowa53 pilska_druzyna_zuzlowa54 pilska_druzyna_zuzlowa55 pilska_druzyna_zuzlowa56 pilska_druzyna_zuzlowa57 pilska_druzyna_zuzlowa58 pilska_druzyna_zuzlowa59 pilska_druzyna_zuzlowa60 pilska_druzyna_zuzlowa61 pilska_druzyna_zuzlowa62