Pilską Gwdą po raz kolejny spływali Dętkospływcy

To już VIII Dętkospływ rzeką Gwdą, który zorganizowała Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne w Pile. 29 sierpnia trasę od Mostu Łokietka do Bulwarów Chattelerault przy Szkole Policji przepłynęło – na wylosowanych wcześniej dętkach różnych gabarytów – 27 Dętkospływców. I nie liczyło się kto pierwszy, trzeci czy ostatni dotrze do mety, lecz dobra zabawa, podziwianie z poziomu rzeki walorów pilskiej przyrody… i możliwość rzecznych pogwarek z przyjaciółmi.

Ta nietuzinkowa wodna (czyt. rzeczna) impreza – wymyślona i zorganizowana po raz pierwszy w 2008 roku z okazji 10-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Pile – nie dość, że na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowo-rekreacyjno-wyjątkowych, to na dodatek pozyskała wiernych uczestników, którzy nie wyobrażają sobie końca wakacji bez pilskiego Dętkospływu.

W tegorocznym wydarzeniu wzięli udział m.in.: mocna ekipa z OSP Sieraków, reprezentanci Bydgoskiego Regionalnego Klubu Eksploracyjnego Erka, członkowie LOK-u z Bydgoszczy i Barłogów k/Tucholi oraz Grupa Mocnego Uderzenia z Piły, na czele z reprezentacją Koszyc. Najstarszy uczestnik dętkowego rajdu po Gwdzie miał 68, zaś najmłodszy 11 lat.

Oczywiście, utartym zwyczajem, organizatorzy za metą nagradzają spływców za najciekawsze przebranie, za młodość i dojrzałość, a także każdemu uczestnikowi wręczają „Certyfikacik” Dętkospływcy.

Puchar Komendanta Powiatowego PSP trafił do rąk pomysłowej Magdaleny Szwedy, która cały dystans płynęła na mini Gordalinie, czyli pomniejszonej replice pilskiego tramwaju wodnego. Prezydent Piły pucharem uhonorował dzielną drużynę z Sierakowa, której przewodził prezes OSP Stefan Lubik. Dariusz Kubicki, dyrektor pilskiego MOSiR-u obdarował pucharem team z Koszyc pod dowództwem Jacka Buszkiewicza. Puchar prezesa Powiatowego Związku OSP RP w Pile otrzymali Krzysztof Kobos, za wdzianko pirata oraz Michał Holweg, który wystąpił  w roli Supermena. Leszek Szweda, prezes OSP RW swój puchar przyznał Dariuszowi Czarneckiemu, za przebranie w kreskówkowego Gucia, czyli kumpla Pszczółki Mai.

Jak zwykle dla nikogo nie zabrakło przepysznej wojskowej grochówki, a także bursztynowego, i nie tylko, napitku.

Organizatorem VIII Detkospływu rzeką Gwdą była Ochotnicza Straż Pożarna Ratownictwo Wodne w Pile, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pile, Urząd Miasta Piła pod patronatem Prezydenta Piły – Piotra Głowskiego.

Marek Mostowski

pilska_gwda_po_raz10

pilska_gwda_po_raz10 pilska_gwda_po_raz78 pilska_gwda_po_raz11 pilska_gwda_po_raz12 pilska_gwda_po_raz13 pilska_gwda_po_raz14 pilska_gwda_po_raz15 pilska_gwda_po_raz16 pilska_gwda_po_raz17 pilska_gwda_po_raz18 pilska_gwda_po_raz19 pilska_gwda_po_raz20 pilska_gwda_po_raz21 pilska_gwda_po_raz22 pilska_gwda_po_raz23 pilska_gwda_po_raz24 pilska_gwda_po_raz25 pilska_gwda_po_raz26 pilska_gwda_po_raz27 pilska_gwda_po_raz28 pilska_gwda_po_raz29 pilska_gwda_po_raz30 pilska_gwda_po_raz31 pilska_gwda_po_raz32 pilska_gwda_po_raz33 pilska_gwda_po_raz34 pilska_gwda_po_raz35 pilska_gwda_po_raz36 pilska_gwda_po_raz37 pilska_gwda_po_raz38 pilska_gwda_po_raz39 pilska_gwda_po_raz40 pilska_gwda_po_raz41 pilska_gwda_po_raz42 pilska_gwda_po_raz43 pilska_gwda_po_raz44 pilska_gwda_po_raz45 pilska_gwda_po_raz46 pilska_gwda_po_raz47 pilska_gwda_po_raz48 pilska_gwda_po_raz49 pilska_gwda_po_raz50 pilska_gwda_po_raz51 pilska_gwda_po_raz52 pilska_gwda_po_raz53 pilska_gwda_po_raz54 pilska_gwda_po_raz55 pilska_gwda_po_raz56 pilska_gwda_po_raz57 pilska_gwda_po_raz58 pilska_gwda_po_raz59 pilska_gwda_po_raz60 pilska_gwda_po_raz61 pilska_gwda_po_raz62 pilska_gwda_po_raz63 pilska_gwda_po_raz64 pilska_gwda_po_raz65 pilska_gwda_po_raz66 pilska_gwda_po_raz67 pilska_gwda_po_raz68 pilska_gwda_po_raz69 pilska_gwda_po_raz70 pilska_gwda_po_raz71 pilska_gwda_po_raz72 pilska_gwda_po_raz73 pilska_gwda_po_raz74 pilska_gwda_po_raz75 pilska_gwda_po_raz76 pilska_gwda_po_raz77

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *