Pilska policja karała lub nagradzała kierowców

Jak co roku w okresie przedświątecznym na polskich drogach panuje wzmożony ruch. Niestety w dalszym ciągu jest wielu kierowców, którzy chcąc jak najszybciej dotrzeć do celu, za nic mają przepisy ruchu drogowego. 1 kwietnia po raz kolejny Radio Eska oraz Komenda Powiatowa Policji w Pile przeprowadziły akcję gdzie za przepisową jazdę samochodem kierowca otrzymał babkę, symbol nadchodzących świąt a za złamanie przepisów kierowca miał do wyboru mandat lub zjedzenie plastra kwaśnej cytryny i wytłumaczenie dzieciom, dlaczego to wykroczenie popełnił.

– Akcja „Wielkanocne Jaja” jest organizowana już od kilku lat, a więc gdy kierowcy widzą nas w towarzystwie dzieci to wiedzą, jaki jest powód zatrzymania. Zatrzymani kierowcy mówią, że lepiej jest zjeść kawałek cytryny niż dostać mandat i punkty karne. Najtrudniejsze jest dla nich tłumaczenie dzieciom, czemu to wykroczenie popełnili – mówi kom. Andrzej Latosiński z KPP.

Osoby, które zamiast mandatu zjadły plasterek cytryny najczęściej zapominały włączyć światła lub zapiąć pasy. Jednak byli też kierowcy, którzy mieli wszystko przepisowo i dostali świąteczną babkę i upominki.

Bardzo fajna akcja. Zawsze jest zasada, że karze się za nieprawidłową jazdę a tu takie miłe zaskoczenie – nagroda za prawidłową jazdę. Miły prezent na święta – mówi jeden z kierowców, który mile był zaskoczony zatrzymaniem.

Policjanci w całej Polsce spodziewają się podczas świąt, wysokiego natężenia ruchu, dlatego, wszyscy kierowcy powinni pamiętać, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze by bezpiecznie dojechać do celu.

Sebastian Daukszewicz

pilska_policja_karala_nagradzala10

pilska_policja_karala_nagradzala36 pilska_policja_karala_nagradzala11 pilska_policja_karala_nagradzala12 pilska_policja_karala_nagradzala13 pilska_policja_karala_nagradzala14 pilska_policja_karala_nagradzala15 pilska_policja_karala_nagradzala16 pilska_policja_karala_nagradzala17 pilska_policja_karala_nagradzala18 pilska_policja_karala_nagradzala19  pilska_policja_karala_nagradzala21 pilska_policja_karala_nagradzala22 pilska_policja_karala_nagradzala23 pilska_policja_karala_nagradzala24 pilska_policja_karala_nagradzala25 pilska_policja_karala_nagradzala26 pilska_policja_karala_nagradzala27 pilska_policja_karala_nagradzala28 pilska_policja_karala_nagradzala29 pilska_policja_karala_nagradzala30 pilska_policja_karala_nagradzala31 pilska_policja_karala_nagradzala32 pilska_policja_karala_nagradzala33 pilska_policja_karala_nagradzala34 pilska_policja_karala_nagradzala35pilska_policja_karala_nagradzala20

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *