Pilska Polonia nadal kontraktuje żużlowców

Rozkręciło nam się okienko transferowe w polskim żużlu. Także w pilskim klubie się dzieje. Do Polonii na sezon 2019 dołączył Philip Hellström-Bängs. 15-letni Szwed jest aktualnym brązowym medalistą Indywidualnych Mistrzostw Świata w klasie 250cc. Natomiast po dwuletniej przerwie wraca na Bydgoską Duńczyk Rasmus Jensen. Niestety z Polonią żegna się Adrian Cyfer, który udał się do Gdańska oraz Tomasz Gapiński, który wybrał Ostrów.  Obaj skierowali na fb słowa do pilskich fanów, które poniżej publikujemy. Do słów Gapy odniósł się również pilski klub.

Adrian Cyfer #303

Chciałbym podziękować Polonii Piła za wspólnie spędzone dwa lata i zdobyte doświadczenie. Nie ukrywam, że to miasto jest dla mnie bardzo ważne i mam nadzieję, że klub powróci silniejszy. Ja zdecydowałem się na krok w przód i wybrałem inne barwy. Na tym etapie swojego życia stawiam na ciężką pracę, rozwój i perspektywy. W sezonie 2019 będę reprezentował Wybrzeże Gdańsk.

Dziękuję za zaufanie i obiecuję, że dam z siebie wszystko.

Tomasz Gapiński

Drodzy Kibice, Sponsorzy, Przyjaciele !

W ostatnich dniach podjąłem decyzję o zmianie barw klubowych na sezon 2019.

Jazda w macierzystym klubie była dla mnie czymś wyjątkowym, najważniejsze jest jednak to że POLONIA przetrwała najgorsze co mogło nas spotkać. Dziękuję osobom, które pomagały w tych najcięższych chwilach w walce o to by klub istniał.

Życzę wam wielu sportowych emocji i wrażeń w nadchodzącym sezonie.

Do zobaczenia  
#TG82

Klub Polonia Piła o sytuacji z Tomkiem Gapińskim

Wychowanek klubu i kapitan Tomasz Gapiński poinformował dziś w mediach społecznościowych niestety z pominięciem władz klubu o zmianie barw klubowych. Mimo usilnych starań zarządu, działaczy i sponsorów klubu nie udało się przekonać Tomka do pozostania w Polonii. Zarząd klubu nie ukrywa rozczarowania z powodu rozstania z dotychczasowym kapitanem, tym bardziej, że klub spełnił warunki jakie zostały postawione przez zawodnika. W pozostanie Tomka w Pile aktywnie włączył się jeden ze sponsorów klubu, któremu bardzo dziękujemy za zaangażowanie. Tomkowi natomiast życzymy powodzenia w nowym klubie i dziękujemy za walkę i punkty, jakie zdobywał dla nas w ostatnich sezonach.

Koniec okienka transferowego 14 listopada 2018 r.

Sebastian Daukszewicz

pilska_polonia00

pilska_polonia02 pilska_polonia01